Prof. Dr. Bekir Çakır, AKP Başiskele’ye başvuru yaptı

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölüm Başkanı, Rektör Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu’nun danışmanı Prof. Dr. Bekir Çakır,...

BÜYÜTKocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölüm Başkanı, Rektör Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu’nun danışmanı Prof. Dr. Bekir Çakır, bugün resmi olarak AK Parti Başiskele Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvurusunu yaptı. AK Parti Başiskele İlçe Başkanlığı’na yapılan başvuru ile Prof. Dr. Bekir Çakır, resmen aday adayı oldu. Karşıyaka Belediyesi Başkanı Merhum Mustafa Çakır’ın kardeşi olan Bekir Çakır, ilçede dürüstlüğü ve beyefendi kişiliğiyle tanınıyor. Berlin Üniversitesi’ni bitirdikten Yıldız Teknik Üniversitesi’nde tezini alan Çakır, daha sonra KOÜ’de devam eden akademik kariyeriyle Elektroteknik Mühendisliği’nde Prof. Dr. ünvanını aldı. Evli, 3 çocuk babası olan Çakır, Almanca ve İngilizce olmak üzere 2 yabancı dil biliyor.

PROF. DR. BEKİR ÇAKIR KİMDİR?

1962 yılında Döngel-Karşıyaka/Başiskele doğdu. Başiskele’de ikatmet ediyor. 1973 Aşağı Döngel İlkokulu,1976 İzmit Ortaokulu ve 1979 İzmit Lisesi’ni bitirdi. 1980 - 1982 yıllarında Berlin Teknik Üniversitesi Hazırlık sınıfı, 1982 – 1986 yıllarında Berlin Teknik Üniversitesi, Elektroteknik Mühendisliği Fakültesi .
1986 - 1990 yıllarında Berlin Teknik Üniversitesi, Elektroteknik Mühendisliği Bölümünde Tez Danışmanı: Prof. Dr. Rolf Hanitsch ve Dipl. Ing. A. Thoma yönetiminde Elektrikli Minibüste Uç Değerlerin Elde Edilmesi ve LCD'de Görüntülenmesi konusunda tamamlamıştır.
13 Eylül 1991 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı.
Kızılay Başiskele Şubesi’nin kuruluşunda görev aldı. Halen yönetim kurulu üyesidir. Eğitimciler Birliği Sendikası üyesidir.
Elektrikli Ulaşım Sistemleri Sempozyum ve Sergisi, 7-9 Nisan 2011, Bursa-Eskişehir. TMMOB, Elektrik Mühendisleri Odası’nın düzenlediği sempozyumda teknik komitede görev yapmıştır.
13 adet uluslararası (SCI ve Engineering-Index) taramaya girmiş yayın, uluslararası hakemli dergi ve sempozyum, ulusal hakemli dergi ve sempozyum ve diğer yayınlarla birlikte yaklaşık 60 adet yayını bulunmaktadır.
Evli ve bir erkek ve iki kız olmak üzere üç çocuğu var. Almanca ve İngilizce bilmektedir.
10.03.2011 tarihinde, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan milletvekili seçimlerinde Kocaeli Milletvekili Aday Adayı oldu.
25.06.2011 tarihinde KOÜ. Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölüm Başkanlığı’na atanmıştır.26 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR