Trafik sıkışıklığı, bu projeyle rahatlayacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kent trafiğine akıcı ulaşım sağlamak için yeni projeler hazırlamaya devam ediyor. Trafiğin sıkıştığı kilit noktalarda p...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kent trafiğine akıcı ulaşım sağlamak için yeni projeler hazırlamaya devam ediyor. Trafiğin sıkıştığı kilit noktalarda planlanan köprülü kavşak projeleri ile trafik yoğunlukları ortadan kaldırılıp daha rahat ulaşım imkanı sağlanılması amaçlanıyor. Kandıra yolu Terminal ışıklarında yapılması planlanan köprülü kavşak projesi de bölgedeki trafik sıkışıklığını bitirecek.  Proje özellikle ağır vasıta araçların TEM’e girmek için uzun kuyruklar oluşturdukları kavşakta transit geçişi sağlayacak.

 

İKİ KAVŞAK BİRLEŞECEK

Büyükşehir Belediyesi kentin ulaşım sorunlarına neşter vuracak projeleri birbiri ardına hayata geçirmek için gün sayıyor. Sanayi kenti olması, araç ve nüfus sayısının artması gibi nedenlerle sürekli yenilik isteyen ulaşım ihtiyaçlarına dev projeler ile çare bulunuluyor. Bu doğrultuda otoyol girmek isteyen araçların durmak zorunda kaldıkları ve trafik yoğunluğunun oluştuğu en önemli noktalardan biri olan Terminal Kavşağı için de harekete geçildi. Bölgeye yapılacak köprülü kavşak ile terminal ve otoyol kavşağı birleştirilerek ulaşım daha verimli hale getirilecek. Böylece trafik daha verimli hale gelecek.

 

TRAFİK KESİNTİSİZ AKACAK

Otogar Kavşağı ile Gölcük istikametinden gelen ve daha çok taşımacılık yapan ağır vasıta araçların otoyola girmeleri için terminal kavşağından geçmeleri gerekiyor. Terminal kavşağı ile otoyol kavşağı arasında yaklaşık 100 metre mesafe bulunuyor.  Kavşağın hizmete girmesiyle birlikte otoyola girecek ve çıkacak olan araçlar köprü üzerinden direkt geçerek yollarına devam edebilecek.

 

KANDIRA'DAN İZMİT’E

Kandıra- İzmit yönü trafiği de köprü üzerinden kesintisiz akacak. Güney illerinden gelen ağır vasıta araçların ve otomobillerin İstanbul ve Ankara’ya ulaşmalarında yeni yapılacak köprülü kavşak önemli bir rol alacak.

 

YAN YOLLARDAN TERMİNALE

Terminale Gölcük yönünden gelerek girecek araçlar köprüye çıkmadan yan yoldan sağa saparak ulaşım sağlayacak. Kandıra yönünden terminale girecek araçlar ise yine köprüye çıkmadan yan yolu kullanarak köprü altından sola dönerek ilerleyecekler.

 

BÜYÜKŞEHİR HER ZAMAN YANIMIZDA

4. No’lu Kullar Kooperatifi ikinci başkanı Aydın Durmuş Terminal kavşağını işlerinden dolayı çokça kullandıklarını ifade ederek yapılacak köprülü kavşak ile bekleme çilesinden kurtulacaklarını ifade etti. Durmuş, yeni çalışma ile gidecekleri yere zamanında ve daha kısa sürede ulaşacaklarının altını çizerek Büyükşehir Belediyesi’nin kenti rahatlatan ulaşım hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. 

 

KENT TRAFİĞİ RAHATLAYACAK

Ağır vasıta şöförü Erol Vezir ise özellikle akşam ve sabah saatlerinde trafiğin sıkıştığı terminal kavşağının yapılacak proje ile şoförler olarak rahatlayacaklarını söyledi. Nakliye hizmeti veren İbrahim Tok ise Terminal Köprülü Kavşağı’nın sadece bulunduğu bölgeye değil şehrin trafiğinin de akıcılığını artıracağına dikkat çekti.

03 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR