Dün &'&'Haksızlık&'&' bugün &'&'Fedakarlık&'&'

Bir cenaze töreninde il başkanlığına Yalçın Kuşkan’ın atanmasıyla ilgili olarak “Örgüte haksızlıktır” sözlerini sarf eden Sefa Sirmen CHP il yönetimin...

BÜYÜT

Bir cenaze töreninde il başkanlığına Yalçın Kuşkan’ın atanmasıyla ilgili olarak “Örgüte haksızlıktır” sözlerini sarf eden Sefa Sirmen CHP il yönetimini ziyaret etti. Ziyaret esnasında yaptığı açıklamada Kuşkan’a “Zor bir dönemde görev aldınız. Bu büyük fedakarlıktır” dedi.

“15 yıl önce partiden ayrılmış bir kişi kim olursa olsun il başkanı olmamalıydı. CHP’de emek veren insanlar yıpranır. Evde oturanlar yıpranmaz. Partiye en ufak katkısı olmadı. Söylediklerim, sadece Yalçın Kuşkan’la ilgili değil. Kim olursa olsun, uygun bulmazdım. Bu CHP’nin siyasi geleneklerine uymadı” sözleriyle CHP il başkanlığına atamasını eleştiren ve örgüte haksızlık yapıldığını belirten CHP eski milletvekili Sefa Sirmen, Yalçın Kuşkan’ı ziyaret etti.

ÇETİNAK VE YILDIZLI EŞLİK ETTİ
MYK kararıyla il başkanlığına atanan Yalçın Kuşkan’ı ziyareti sırasında Sirmen’e Halil İbrahim Aydın, Necdet Çetinak, Rafet Yıldızlı ve Zeynel Başlak eşilik etti. Saat 15.00’da il başkanlığına gelen ziyaret heyetini CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, il sekreteri Cihat Altunyuva, il yöneticileri Cevdet Şahin, Haşmet Belen ve Yavuz Ulugün karşıladı. Yaklaşık yarım saat süren ziyarette Sirmen ve beraberindekilere baklava ikram edildi.

FEDAKARLIKTIR
Ziyaret esnasında herhangi bir haksızlıktan bahsetmeyen Sirmen, “Zor bir dönemde il başkanlığı görevini aldınız. Bu görev fedakarlık gerektiren bir görevdir. Ülke genelinde yaşanan son olaylardan sonra CHP iktidarı kaçınılmazdır. Bu konuda herkese görev düşüyor. Parti içi sıkıntılar olabilir. Her türlü görevi kabul ediyorum. Partimin emrindeyim” dedi. Sirmen’in olumlus sözleri parti içerisinde inandırıcı bulunmadı.

MOTİVASYONUMUZ ARTTI
Sirmen’den sonra söz alan Yalçın Kuşkan parti içerisinde herkese görev düştüğünü belirterek şu ifadeleri kullandı “Sayın Sirmen’in ziyareti motivasyonumuzu artırdı. Şu dönemde görev almamızın tek amacı oyumuzu bir fazla nasıl artırırız, onun hesabını yapıyoruz. Başka partilerle ilgilenmiyoruz.” Konuşmasının sonunda CHP eski başkanlarıyla yapılacak toplantıya da değinen Kuşkan toplantı’nın 18 Ocak Cuma günü saat 15.00’da KYÖD’te yapılacağını belirtti. Daha sonra toplantı basına kapalı olarak devam etti.

16 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR