Dakikalarla Gaziantep-Gölcük maçının öyküsü...

Dk. 6: Gaziantepspor soldan Okan ile tehlikeli oldu. Bu futbolcunun son çizgiden yaptığı ortada topu önünde bulan Oğuzhan'ın sert şutu savunmadan dönd...

Dk. 6: Gaziantepspor soldan Okan ile tehlikeli oldu. Bu futbolcunun son çizgiden yaptığı ortada topu önünde bulan Oğuzhan'ın sert şutu savunmadan döndü.

Dk: 14: Gölcükspor mutlak bir gol kaçırdı. Aziz Kızılgün sağ kanattaki rakibinden çok şık bir çalımla sıyrıldı ve ceza sahası sağ çaprazında bir anda kaleci Bora'yı karşısında gördü. Aziz kaleye vurmak yerine Abuzer'e -Al da at- diye bir pas verdi. Abuzer kendisine gelen topu ıskaladı. 

Dk. 15: Gaziantepspor'da Ferhat sol kanattan topu getirdi. Pasında Orkan sağ ayağı ile yerden sert vurdu. Veysel soluna gelen bu topu kurtarmayı başardı.

Dk. 26: Gaziantepspor savunma arkasına gönderilen uzun pası yakalayan Abuzer, kaleci Bora'nın üzerinden topu aşırtmak istedi. Abuzer'in vuruşunu Bora ceza sahasının bir metre dışında topu elleri ile uzaklaştırdı. Yardımcısı Fatih Söyler'e bakan Yaşar Can Temizel oyunu devam ettirdi ve skandal bir hata yaptı.

Dk. 36: Gölcükspor'da Yeldar'ın ceza sahası dışı sağ çaprazdan çektiği şut Bora'da kaldı.

Dk. 49: Antep ekibi bu dakikada tehlikeli geldi. Sağ iç boşluktan yapılan ortaya Orkan hareketlendi. Gölcükspor savunması, kaleci Veysel ve Orkan arasında kalan topu son olarak Mehmet uzaklaştırdı.

Dk. 51: Gölcükspor'da Ender mutlak bir gol kaçırdı. Sağ kanattan Bilal'in kullandığı köşe vuruşunda top uzak noktadaki Ender'e geldi. Bir anda çerçeveyi önünde gören Ender şut çekmek isterken sol ayağına çime taktı ve vuruşu etkili olmadı.

Dk. 53: Gaziantepspor'da İsmail Haktan'ın şutunu Veysel iki hamlede kontrol etti.

Dk. 54: Gölcükspor, Ender'in golü ile öne geçti. Gaziantepspor savunmasının hatasını iyi değerlendiren Ender kaleci Bora'yı karşısında buldu ve sağ ayağının içi ile yaptığı plase Bora'nın bacaklarının arasından ağlarla buluşturdu. (0-1)

Dk. 58: Bilal Şeflek sol kanattan köşe vuruşunu kullandı. Savunmanın uzaklaştırdığı topa ceza sahası dışından vuran Oğuzhan Demirer'in şutu Bora'da kaldı.

Dk. 64: Gölcükspor 2. gole çok yaklaştı. Gaziantepspor savunmasına doğru uzun atılan topa Ender hareketlendi. Kaleci Bora topu uzaklaştırmak istedi. Bora'nın vuruşu Abuzer'de kaldı. Abuzer boş kaleye sol çaprazdan uzun bir şut gönderdi. Top, sağdan az farkla auta çıktı.

Dk. 68: Gaziantepspor'da İsmail Haktan sol kanattan serbest vuruşu kullandı. Altı pas noktasında seken topa Süleyman Özdamar dokunamadı. Veysel topu kontrol etti.

Dk. 73: Gaziantepspor'da Lima, savunmamızdan atılan topu kazandı ve ceza sahası dışından sol ayağı ile dönerek çok iyi vurdu. Bu şut için Veysel'in yapacağı hiç bir şey yoktu. (1-1)

Dk. 74: Gölcükspor'da Ender ceza sahası içinde düşürüldü. Hakem Yaşar Can Temizel oyunu devam ettirdi.

Dk. 75: Gaziantepspor gole yaklaştı. Gölcükspor savunmasını eksik yakalayan Antep ekibinde İsmail'in ortasında Polat son anda topu kornere gönderdi. Kullanılan kornerde Süleyman'ın kafa vuruşu sağdan auta çıktı.

Dk. 90: Cemal'in Gaziantepspor ceza sahasına gönderdiği topu kaleci Bora, Ender'den önce uzaklaştırdı. Normal süre 1-1 sona erdi.

Dk. 94: Gölcükspor'da Bilal sağ kanattan serbest vuruşu kullandı. Uzak noktada Muhammed Aran'ın vuruşu etkili değildi, top Bora'da kaldı.

Dk. 96: Gölcükspor Abuzer'in golü ile 2-1 öne geçti. Sağ kanattan gelişen atakta oyuna ikinci yarıda giren Cemal Doğu'nun nefis pasında Abuzer sol ayağının içi ile net bir vuruş yaptı ve Gölcükspor'u 2-1 öne geçirdi.

Dk. 105: Ceza sahası önünde kendisini yere atan Muhammed İldiz, hakemi yanılttı ve takımına serbest vuruş kazandırdı. Aynı oyuncu serbest vuruştan topu ağlara gönderdi. (2-2)

Dk. 108: Gölcükspor'da Bilal Şeflek'in mükemmel serbest vuruşu üst direkten döndü.

Dk. 110: Yine Bilal hemen hemen aynı noktadan serbest vuruş kullandı. Bu top da sağ kale direğine çarpıp kornere çıktı.

 

Dk. 115: Gaziantep ekibinde Oğuzhan Türk, gollük pası eli ile kestiği için direk kırmızı gördü.

Dk. 120: Gölcükspor savunmasında az adamla yakalandı. Sağdan Abdülkadir'in ortasında Camara yakın mesafeden topu ağlara gönderdi. (3-2)

04 Aralık 2015 Kocaeli- SporYÜKLENİYOR