"Kılıçdaroğlu geçmişi bilmiyor"

CHP İl Başkanlığı, önceki akşam partinin tecrübeli büyüklerin buluşmasına ev sahipliği yaptı. İmar ve İskân Bakanlığı, Köy İşleri ve Kooperatifler Ba...

CHP İl Başkanlığı, önceki akşam partinin tecrübeli büyüklerin buluşmasına ev sahipliği yaptı. İmar ve İskân Bakanlığı, Köy İşleri ve Kooperatifler Bakanlığı görevlerini yapan Ali Topuz ile CHP eski Milletvekili Mustafa Özyürek’in il başkanı Cengiz Sarıbay’ı ziyaretinde kalabalık bir heyet de hazır bulundu. Eski milletvekillerinden Erol Köse, Hikmet Erenkaya ve Sefa Sirmen toplantıda hazır bulunurken, ilçe başkanları, il yöneticileri ve örgüt üyeleri de buluşmaya katıldı.

 

“PARTİDEN UMUDU KESMEM”

Ziyarete ev sahipliği yapan il başkanı Cengiz Sarıbay, “Ben bu canlılığı gördükten sonra bu partiden umudumu kesmem. Herkesi bir arada gördükten sonra benim bu partiye inancım daha da güçlendi” dedi. Ziyarette konuşan eski milletvekili Mustafa Özyürek ise, “Türkiye zor bir dönemden geçiyor. Hiçbir dönemde bu günkü kadar çaresiz olmadık. Bu çaresizliğe karşı tek umut, tutunacak tek dal CHP’dir. Umudumuzu kesmeden, birbirimize olan bağlılığımızı eksik etmeden mücadeleye devam etmek zorundayız” diye konuştu.

 

KÖSE: GÖREVE HAZIRIM

Eski vekillerden Erol Köse ise, “2 yıl kadar önce Ali Bey’in başlattıkları projede; aktif çalışma içinde olan siyasilerin yanında eskilere de görev düştüğü ortaya konuldu. Bu çalışmanın bir sonucu da alındı ve kitap haline getiriliyor. İlk başladığı dönemde yoktum, ancak ben de 1 buçuk senedir katılıyorum. Biz parti büyükleri olarak Türkiye’de belki sağın ve solun en eski üç beş insanıyız. Sizlerin ağabeyi, amcanız ve dedeniz olarak aktif çalışma için hazır olduğumu belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

“BİR SEÇİMİ DAHA KALDIRAMAYIZ”

Eski bakanlardan Ali Topuz ise konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Enerjimizi CHP için birleştirmeliyiz. Bir seçim daha olursa bunu kaldıramayacağımızı biliyoruz. Atatürk’ün emaneti bu eseri çetelerin ellerinden alacağız. Bizim oluşumumuzun adı İmece Platformu. Partideki sorunların çözümü için bir rapor hazırlamıştım. 34 yıldır CHP milletin önünde en güçlü olduğu taraflarıyla suçlanıyor. Son dönemde savunma yapamaz hale geldik.”

 

“GEÇMİŞİ BİLMİYORLAR”

Partiyi yöneten insanların yakın tarihi bilmediklerini dile getiren Topuz, şöyle konuştu: “Geçmişi bilmedikleri için, gelecekle ya da günümüzle ilgili değerlendirme yapabilecek durumda değiller. Genel başkan dahil bu durum böyle. Suçlamalara karşı yanıtları doğru veremiyorlar, yanlış tavır sergiliyorlar. Bunun en tipik örneği 1930’lu yıllar tartışmasıdır. Ama ne yazık ki genle başkanımız da ‘O yılları hatırladığımda ben de utanıyorum, üzülüyorum’ diyor. Ama o yıllar kendimizi eleştirdiğimiz konular da Türk devriminin yerleştiği yıllarıdır. Laiklik başta olmak üzere Atatürk ilkelerinin uygulandığı ve partinin kemiğinin oluştuğu yıllardır” şeklinde konuştu.Hilal GÜDÜCÜ

25 Mart 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

ali - Bu parti size herşeyi vermiş. Biz ne verdik diye düşünün. Vazgeçilmez olduğunuzu söylemeyin. Obama gibi işinizin bittiğini bilin ve söyleyeceğiniz iyi birşeyler var ise parti içi görüşmelerde söyleyin. Hala biz olalım demeyin.

Yanıtla . 0Beğen 25 Mart 12:56
02

HAKAN - SİZ GEÇMİŞİ BİLDİNİZ DE NODU SAYIN TOPUZ

Yanıtla . 0Beğen 25 Mart 12:56
01

HAKAN - SİZ GEÇMİŞİ BİLDİNİZ DE NOLDU SAYIN TOPUZ

Yanıtla . 0Beğen 25 Mart 12:56
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR