Bakan, Arızlılılar’dan çekindi canlı yayına katılmadı

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün eylem hazırlığında olduklarını öğrendiği 20 Arızlılı’dan çekindiği için TV 8’de katılacağı canlı yayın programıyl...

BÜYÜT

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün eylem hazırlığında olduklarını öğrendiği 20 Arızlılı’dan çekindiği için TV 8’de katılacağı canlı yayın programıyla olan randevusunu iptal etti.

TV 8’de yayınlanan Seçim Kervanı isimli program için ilimize gelen Tayfun Talipoğlu’nun programına katılması beklenen Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, protesto için çekimin yapılacağı alana gelen Arızlılılar dolayısıyla 22.45’te yapılması gereken programa katılmadı. Ergün, Körfez’deki bir programı dolayısıyla gelemeyeceğini bildirirken, aynı saatte Seka Park Otel’e giriş yaparken görüldü. Bakan’ın yerine Arızlılılar programa konuk olurken, çekimin yapılacağı yerde Bakan Ergün için konuşlanmış olan polisin Arızlılı depremzedelere müdahalesi yapımcı tarafından engellendi.

SİBEL GÖNÜL TEK ÇIKMAK İSTEDİ
TV 8’de yayınlanan Seçim Kervanı isimli programla kentimizin konuğu olan ünlü programcı Tayfun Talipoğlu ilimiz siyasilerini gün boyu, hazırlayıp sunduğu programında ağırladı. Gittiği illerde genellikle AKP, CHP ve MHP’den birer kişiyi programına konuk eden Talipoğlu, AKP Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül’ün ortak program istememesi üzerine programa siyasetçileri tek tek davet etti. Öğle saatlerinde gerçekleşen programa sırasıyla MHP Kocaeli 2. Sıra Milletvekili Adayı Ruhi Çavdar, CHP Kocaeli 2. Sıra Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan ve AKP Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül katıldı. Adaylara kendilerini ve projelerini anlatması için söz veren Talipoğlu, ilimiz yerel basını köşe yazarlarına da soru sorma hakkı tanıdı.

SÜREÇ AKP’Yİ GERİYOR
Gazetemiz Genel Müdürü Erkan Ünal’ın da konuk olduğu programda Talipoğlu, milletvekili adaylarına yarım saat süre tanıdı. Yaklaşık 1 buçuk saat süren program 17.00’de sona erdi. Bir süre ilimizde sokaklarda halkın nabzını tutan Tayfun Talipoğlu daha sonra 21.45’te CHP Genel Başkan Yardımcısı Kocaeli 1. Sıra Milletvekili Adayı Hurşit Güneş’i ağırladı. Programda gazeteci Ahmet Tezcan ve Ümit Zileli’nin sorularını yanıtlayan Hurşit Güneş, Avrupa Birliği’ne tam üyeliğin hayal olduğunu söyledi. Program katılımcılarının seçim ortamının gergin geçtiğini ifade etmesi üzerine Güneş “Seçim sürecinin AKP’yi gerdiğine bakmayın, biz gayet mutluyuz” sözlerine yer verdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş konuşmasının devamında kaset skandalını değerlendirerek şöyle konuştu

KASET SKANDALINI YORUMLADI
“Kimsenin özel hayatı bizi ilgilendirmez. İnsanların en mahrem yerlerini gözlemek siyaset değildir. İktidar yöneticileri konu hakkında yorum yapıyorlar. Yorum yapmak sana ait değil. Bu skandal hiçbir başarıya ulaşmaz. MHP’ye bir şey kaybettirmez. Bir belediye başkanı çıktı ‘İkinci karınızı Doğulu alın’ dedi kimsenin sesi çıkmadı. Bu işlerde art niyet olduğunu düşünüyorum. Başbakan sürekli yaptığı yollarla övünüyor. Allah razı olsun. Allah bereket versin. Peki ya işsizlik? İşsizlikle ilgili yapılan herhangi bir şey var mı? Duble yolu sürekli önümüze çıkarmayın, duble yol Kürt sorununu çözebilir mi? Başbakan tutmuş bize muhalefet ediyor. Bir iktidar partisinin görevi nedir? Ülkesinde eksik gördüğü alanlarda çeşitli çalışmalar yapar. Projeler üretir. Ancak bizim ülkemizde son günlerde durum biraz daha farklı işliyor. Biz muhalefet olarak projeler üretiyoruz, iktidar partisi de şurası olmaz, burasını yapamazsınız diyerek muhalefet ediyor.”

NİHAT ERGÜN KATILMADI
Hurşit Güneş konuşma yaptığı sırada TV 8 programının yapıldığı alana Arızlılılar geldi. Program sunucusu Tayfun Talipoğlu’na reklam arasında sorunlarını anlatan Arızlılılar daha sonra Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün alana gelmesini bekledi. Ancak 5 otobüs dolusu çevik kuvvet, onlarca sivil ekip ve yaklaşık 10 araç dolusu resmi polis memurunun bulunduğu alana Nihat Ergün gelmedi. Ergün’ün danışmanları tarafından program yapımcısına bildirilen katılamama gerekçesinde Nihat Ergün’ün Körfez ilçesinde seçim çalışmalarında bulunduğu bu sebeple programa katılamadığı belirtildi.

KÖRFEZ’DE DEĞİL SEKAPARK’TAYDI
Ancak program sonrasında Tayfun Talipoğlu’nun Sekapark Otel’e gerçekleştirdiği olağanüstü ziyaret sonrasında gerçek ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre Nihat Ergün program başladığı saatlerde Sekapark Otel’e giriş yaptı. Arızlılılar’ın alandan çıkmaması üzerine Ergün programa katılmaktan vazgeçti. Ergün’e Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Ömer Polat’ın refakat ettiği öğrenildi. TV 8 program yetkilileri, emniyet güçlerinin Arızlılılar’a müdahalede bulunarak alandan uzaklaştırmak istediğini, fakat kendilerinin buna karşı çıktığını, olası bir müdahalede reklam arasından canlı yayına geri döneceklerini belirttiklerini ifade etti. Programa Nihat Ergün’ün katılmaması üzerine Arızlı sakini Çisem Uğur katıldı. Uğur, Irak’la imzalanan protokolü canlı yayında gösterdi.

26 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR