Vergisini ödemeyenlere kötü haber

İzmit Belediyesi’nden, vergisini ödemeyenleri yakından ilgilendiren önemli bir uyarı yapıldı. Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden yapılan uyarıda, 31 Temmuz...

İzmit Belediyesi’nden, vergisini ödemeyenleri yakından ilgilendiren önemli bir uyarı yapıldı. Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden yapılan uyarıda, 31 Temmuz tarihi itibariyle vadesi geçtiği halde vergisini ödemeyenlerin Vergi Usul Kanunu’na göre ilan edilerek kamuoyuna duyurulacağı kaydedildi. Çalışma ile ilgili olarak talimatın da Belediye Başkanı Nevzat Doğan tarafından verildiği de belirtiliyor.

 

GAZETELERDE İLAN EDİLECEK

Açıklamada, vergi ödeme gibi bir yükümlülüğün zamanında ve tam olarak yerine getirilmesinde toplumsal desteği sağlamak amacıyla yapılan “Vergi borcu bulunanların kamuoyuna açıklanması” uygulaması için hazırlıkların tamamlandığı ve borçlarını ödemeyenlerin ağustos ayında yerel gazetelerde ismen açıklanacağı bildirildi. Ayrıca yapılan açıklamada, “Vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için gerekli hassasiyeti göstermeleri menfaatlerine olacaktır” denildi.

 

VATANDAŞLIK GÖREVİ

İzmit Belediyesi yetkilileri, “Her vatandaşın vergisini zamanında ödemesi gerekiyor. Tahsil edilemeyen vergiler devletin daha az kazanması, vatandaşın daha az hizmet alması anlamına gelir. Bu uygulamanın amacı, hem ödenmeyen vergilerin tahsilatını sağlamak hem de vergisini zamanında ödeyerek vatandaşlık görevini yerine getirenlerin hakkını korumaktır. Vergi ödemek en kutsal vatandaşlık görevimizdir” şeklinde konuştular.

29 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR