Başkan Karaosmanoğlu gençlerle yürüdü

Kocaeli’de düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında düzenlenen gençlik yürüyüşüne Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğ...

Kocaeli’de düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında düzenlenen gençlik yürüyüşüne Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İl Müftüsü Yusuf Doğan ve çok sayıda genç katıldı. Etkinlikler kapsamında yapılan halat çekme yarışmasında ip kopunca alanda neşeli anlar yaşandı.

 

iceyuru11.jpg

 

BİNLERCE GENÇ KATILDI

Kocaeli’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı renkli görüntülere sahne oldu. Seka Park’ta düzenlenen Gençlik Yürüyüşü ile başlayan kutlamalar daha sonra Seka Park uçurtma tepesi önünde devam etti. Uçurtma tepesi önünde kurulan alanda düzenlenen halat çekme yarışlarında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun rakibi olan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve ekibi, çektikleri halat kopunca bir anda yere düştü. Kahkahalarla yere düşen Vali Güzeloğlu, takımında bulunan minik yarışmacıları kucakladı. İl protokolü, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katıldığı yürüyüşte yaklaşık bin öğrenci hazır bulundu. Gençlik Yürüyüşü’nün ardından uçurtma tepesi önünde kurulan sahnede il protokolü ve öğrenciler birlikte marşlar söyledi.

 

ice2222.jpg

 

GENÇLİK BİZİM İSTİKBALİMİZ

Törende öğrencilere seslenen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu güzel bayramı gençlerimize, Cumhuriyetimiz’in kurucusu büyük Atatürk özellikle armağan etti. Çünkü gençlik bizim istikbalimiz, yarınımız, geleceğimizdir. Geleceğimizin aydınlığı, mutluluğu, huzuru ancak sizin ellerinizde yükselecek. Onun için sizin sağlıklı insanlar olarak bilgili, donanımlı, ahlaklı, ülkesine sevdalı, bu güzel ülkenin güzel insanlarını seven, ülkenin gelişimi için çaba harcayan bütün gücünü kullanan gençler olarak yetişeceksiniz” dedi.

 

ice333-003.jpg

 

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ SONSUZA KADAR SÜRDÜRECEĞİZ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun ardından söz alan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak, “Bugün bu güzel günde sizlerle birlikte bayram coşkusunu yaşarken, Cumhuriyete bağlılığımızı, birlik ve beraberliğimizi sonsuza kadar sürdürme kararlılığımızı hep birlikte haykırırken bu bayramı bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizi ve bugün hala terörle mücadele ve Cumhuriyetimiz’i sonsuza kadar yaşatma uğruna hayatını kaybeden tüm aziz şehitlerimizi bir kes daha rahmet ve minnetle anıyoruz” diye konuştu. Konuşmaların ardından kutlama alanında düzenlenen çeşitli etkinliklerle, bayrama katılan öğrenciler eğlenme fırsatı buldular.

19 Mayıs 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR