Gölcük Belediyesi Kurban Pazarı kurulmaya başlandı

Konum ve düzenlemeleri itibarıyla Kocaeli genelindeki en önemli Hayvan Pazar alanlarından birisi olan Gölcük Belediyesi Kurban pazarı bu yılda yoğun...

BÜYÜT

Konum ve düzenlemeleri itibarıyla Kocaeli genelindeki en önemli Hayvan Pazar alanlarından birisi olan Gölcük Belediyesi Kurban pazarı bu yılda yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

 

Gölcük Belediyesi Kurban Pazarı Yazlık Taş ocakları altındaki yaklaşık 10 dönümlük alan üzerinde kurulurken, gerekli su hattı, elektrik hattı ve WC’lerin oluşturulması gibi gerekli düzenlemeler ve donanımlar Gölcük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin koordinesinde gerçekleştirildi.

 

Ayrıca Gölcük Belediyesi Kurban Pazarı içinde hayvan gübrelerinin de depolanacağı ayrı bir alan oluşturuldu. Bu çalışmaların yanında Kurban pazarına yakın konut alanları bölgeleri çevresinde de ilaçlamaların Gölcük Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerin kontrolünde yapıldığı belirtildi.

 

Gölcük Belediyesi Kurban Pazarı içinde yaklaşık 70 Ahır kapasiteli olup Kurban satışı yapacak her kurban satıcısına yaklaşık 90 m2'lik alan verilmiş bulunuyor. Bu yıl Gölcük Belediyesi Kurban Pazarına Kastamonu, Ağrı, Kars, Tokat, Erzurum, Diyarbakır, Muş, Van, Kastamonu illerinden Büyükbaş ve küçükbaş hayvan getirilerek vatandaşların hizmetine sunulacağı belirtildi.

 

Bu yıl Kurban Pazarında Büyükbaş Hayvan fiyatlarının 3500 TL ile 9500 TL arasında, Küçükbaş hayvanlarında 450 TL ile 650 TL arasında satışa sunulacağı Kurban satıcıları tarafından ifade edilmekte.

09 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR