Başkan Doğan’dan akıllı bisiklet turu

Bisiklete olan ilgisiyle bilinen ve göreve geldiği ilk günden itibaren halkı bisiklet kullanımına teşvik etmek amacıyla projeler geliştiren Başkan Do...

BÜYÜT

Bisiklete olan ilgisiyle bilinen ve göreve geldiği ilk günden itibaren halkı bisiklet kullanımına teşvik etmek amacıyla projeler geliştiren Başkan Doğan son olarak Büyükşehir Belediyesi ve İzmit Belediyesi ortaklığında hayata geçirilen KOBİS Akıllı Bisiklet Sisteminin tanıtımını yaparak deneme sürüşü gerçekleştirdi.

 

5 YILDA BÜYÜK İLERLEME

Deneme sürüşü öncesi projeyle ilgili konuşan Başkan Doğan ‘İzmit’ i seviyorum bisiklete biniyorum, bisiklet şehri İzmit Projesiyle yola çıktık. Bu proje, şehrimizi çağdaş ülkelerin bisiklet kullanımıyla tanıştırma, yaygınlaştırma projesiydi.5 yıl önce verdiğimiz sözde Avrupa'daki şehirler gibi İzmit'i bisiklet şehri yapacağız demiştik. Sabırla, iğneyle kuyu kazar gibi bunu işledik. 15 bin öğrencimize bisiklet dağıttık. 17 km bisiklet yolu, bisiklet parkları, eğitim pisti, bisiklet turları yaptık.  Maalesef bu konuda Türkiye çok geride kaldı biz bunu 5 yıl önce dile getirdik ve mücadeleye başladık, bisiklet yolları yaptık, bisiklet eğitim pisti yaptık, bisiklet durakları yaptık bisiklet turları başlattık her pazar bisikleti spor halinde yaygınlaştırmaya çalıştık.’ diyerek şehrimizde bisiklet sporunda gelinen noktalar hakkında bilgiler verdi.

 

YAYALAŞMAYI SAĞLAYACAK

Konuşmalarına devam eden İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ‘Allah’ın izniyle Büyükşehir Belediyemizle birlikte bugün Akıllı Bisiklet Projemizi de hayata geçirdik. İnanıyorum ki bu bisikletler kiralama usulü ile çok iş görecek, yavaş yavaş insanlar arabaya binmek yerine bisikleti tercih edecek ve şehrin yayalaşmasını da bu şekilde gerçekleştirmiş olacağız. Şehrimiz bisiklet şehri olmakta hızla ilerliyor. Ben herkesi bisiklet binmeye davet ediyorum şehre yakın olan yerden bisikletle gelsinler, bisiklet duraklarımız var oralara park etsinler ya da bisiklet kiralasınlar’ dedi.

 

BİSİKLETE BİNİN GENÇ KALIN

‘Bisiklet demek, sağlık, ekonomi ve çevre demektir. Ülkemizin kazanması demektir. Moraliniz bozuksa bisiklete binin. Moraliniz düzelir. Garantiyi ben veriyorum. Bisiklet kullanımı kandaki endorfini çoğaltır, mutluluk verir. Bisiklete binen genç kalır, sağlıklı olur.’ diyen Başkan Doğan akıllı bisikletle İzmit Yürüyüş yolunda tur attı. Bisikletlerin çok rahat ve kullanışlı olduğunu, herkesin çok rahat kullanabileceğini belirtip, herkesi bisiklet şehri İzmit’te bisiklet kullanmaya davet etti.

22 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR