İzmit Belediyesi’nden atık lastik uyarısı

Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından İzmit’teki lastik satış ve tamir işi yapan işyerleri ziyaret edilerek atık lastiklerin geri...

BÜYÜT

Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından İzmit’teki lastik satış ve tamir işi yapan işyerleri ziyaret edilerek atık lastiklerin geri dönüşümünün önemi anlatılıyor.

 

LİSANSLI FİRMALARA TESLİM EDİN

İlk etapta 25 işyerini ziyaret eden belediye yetkilileri “Kullanılmış lastikleri çöpe atmayın. Bunları lisanslı firmalara verin. Lisanslı firmalar dışında lastik toplayanları bize bildirin. Çünkü yasa gereği atık lastiklerin lisanslı firmalar tarafından toplanıp geri dönüşünün sağlanması gerekiyor” uyarılarında bulundular. Ziyaretler sırasında lastik tamir ve değimi yapan işyerlerinin ellerindeki kullanılmış lastikleri lisanslı firmalara verip vermedikleri de denetlendi. İlgililer, işyerlerinin teslim ettikleri lastikler karşılığında atık alındı formu almaları gerektiğini de söylediler.

 

AYDA 30 TON ATIK LASTİK GERİ DÖNÜŞÜME

İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, bir hafta içinde şehirdeki bütün lastik tamir ve değişimi yapan işyerlerine gidileceğini de ifade ederek “Belediye Başkanımız atık lastiklerin geri dönüşümüne büyük önem veriyor. Çevremizin daha temiz ve yaşanabilir olması için bu tür projelerin yaygınlaştırılmasını isteyen Belediye Başkanımızın direktifleri doğrultusunda çalışmalar yapıyoruz. İzmit’te ayda ortalama 20-30 ton atık lastik toplayarak bunların geri dönüşümü sağlanmaktadır” şeklinde konuştular.

05 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR