Bahri Odabaş, istifa etti

Bahri Odabaş, yaptığı açıklamada; SDP Sivil Dayanışma Platformu’nun “özgür milli iradenin egemen olması” düşüncesiyle oluştuğuna inanarak destekçisi...

Bahri Odabaş, yaptığı açıklamada; SDP Sivil Dayanışma Platformu’nun “özgür milli iradenin egemen olması” düşüncesiyle oluştuğuna inanarak destekçisi olduğunu fakat son günlerde platformun siyasi bir partinin paravanına dönüştüğünü dile getirdi. Odabaş ayrıca, platformun kendilerine hiçbir görüş ve fikir sormaksızın karar aldığını ve açıklama yaptığını belirterek MARSİAD olarak SDP Sivil Dayanışma Platformu’ndan istifa ettiklerini açıkladı.

 

Bahri Odabaş’ın açıklaması şu şekilde:

“SDP SİVİL DAYANIŞMA PLATFORMU BAŞKANLIĞI’NA

Başlangıçta Özgür Milli iradenin Egemen olması düşüncesi ile oluştuğuna inandığım Önce ORTAK AKIL, sonra SİVİL DAYANIŞMA PLATFORMU’nun kurucuları ve aktif destekleyicileri arasında yer aldım.

Ancak son yıllarda gördüm ki Siyasi bir Partinin hatta bir kişinin paravan STK sına dönüşmüş, bize ihtiyaç duyulduğu zayıf dönemlerde her türlü görüşümüz alınarak hareket eden bu kurum son yıllarda hiç fikrimiz alınmadan tek bir kişinin emirleri doğrultusunda kararlar almakta ve kamuoyuna açıklamalarda bulunmaktadır.

Son Gazetelere verilen ilanların ve önceki harcamaların kaynağının tüyü bitmemiş yetimlerin haklarından karşılandığını endişeyle düşünüyor ve bu açıklamaya katılmıyorum.

ÖZGÜR MİLLİ İRADENİN KALMADIĞI BU KURUMUN VEBALİNİ TAŞIMAMAK İÇİN MARSİAD OLARAK İSTİFA EDİYORUM.

Gereğini rica ederim”

06 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

nerminşiraz.(nina odabaş) - ruhan bey. bahri bey gürcü ise benle.laz ise senle akraba. her neyse bizin oralımı? yoksa artvin den izmit e göç eden lerden mi acaba?

Yanıtla . 0Beğen 06 Ocak 10:40
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR