Alikahya davasını bu kez İTÜ’de

Alikahya Belediyesi’nde meydana gelen ve 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan doğalgaz patlamasının davasının görülmesine devam edildi. Mahkeme heyeti dosyay...

BÜYÜT

Alikahya Belediyesi’nde meydana gelen ve 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan doğalgaz patlamasının davasının görülmesine devam edildi. Mahkeme heyeti dosyayı bilirkişi raporu için İTÜ’ye gönderdi.

1 Aralık 2008 günü öğleden sonra eski Alikahya Belediye binasının altında gaz sıkışması nedeniyle meydana gelen ve 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan patlamayla ilgili, ölen ve yaralananların yakınları tarafından, taşeron firma ve yetkililere açılan davaya Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Görülen davaya katılan Yunus Ateş, Mahmut Bilici ve PTT Temsilcisi Veysi Atak’ın avukatları Av. Yüksel Özbey ile katılma talebinde bulunan Orhan Taşkın’ın vekili Av. Ahmet Alkan katılırken sanıkların avukatları Murat Genç, Raif Kandemir, Nazmi Küçükosmanoğlu, Vecdi Koşulcu ve Gürkan Biçen hazır bulundu. Amerika’da olduğu gerekçesiyle Adalet Bakanlığına yazı yazılan Seçkin Keleşoğlu’nun hala ifadesinin alınamadığı belirtildi. Katılma talebinde bulunan Orhan Daşkın’ın katılma talebine yer olmadığına karar verildi.

DOSYA BU KEZ İTÜ’DE
Mahkeme heyeti aldığı karar ile Seçkin Keleşoğlu’nun ifadesinin alınması için Adalet Bakanlığı aracılığıyla Amerikan Makamlarına yazılan yazının ve ifadesinin alınmasının beklenmesine karar verdi. Ayrıca mahkeme heyeti aldığı karar ile kılavuz dosya yapılarak dava dosyasının İstanbul Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesine gönderilmesine, mahkemece İTÜ’den seçilecek konusunda uzaman İnşaat, makine ve iş güvenliği mühendislerinden oluşan 3 kişilik bilirkişi heyetine dosyanın tevdi edilerek, bilirkişilerden her bir sanığın olaydaki görev, rol ve sorumluluğunun tespiti ile meydana gelen kazada kusurlarının bulunup bulunmadığı, kusurları mevcut ise kusur durumlarını bildirir ayrıntılı rapor düzenlenmesinin istenmesine ve davanın 22 Eylül 2011 tarihine ertelenmesine karar verdi.

26 Mayıs 2011 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR