İZMEK’te 10 bin kişi meslek öğreniyor

İzmit Belediyesi ile İzmit Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü işbirliği ile açılan İZMEK kursları binlerce kişiye eğitim veriyor. 2012–2013 eğitim ö...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi ile İzmit Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü işbirliği ile açılan İZMEK kursları binlerce kişiye eğitim veriyor. 2012–2013 eğitim öğretim döneminin başladığı kurslara 10 bin kişinin katıldığı öğrenildi

41 kurs merkezin de 75 farklı branşta açılan kurslar, mesleki kurslar, sosyal kültürel kurslar, müzik kursları, dil kursları ve bilgisayar kursları olarak veriliyor. İzmit Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü’nün görevlendirdiği 154 usta öğretici tarafından verilen kurslar Haziran ayında kadar devam edecek. Kurslar sayesinde çoğunluğu kadınlardan oluşan kursiyerler hem meslek sahibi oluyor hem de yeni dostluklar ediniyor. Sosyalleşme açısından da önemli olan kursu bitirenlerin öğrendiklerini ekonomiye de dönüştürerek aile bütçelerine önemli katkı sağladıkları öğrenildi.

AÇILAN KURSLAR
MESLEKİ KURSLAR: Ahşap rölyef, ahşap boyama, ahşap oyma, ahşap yakma, iğne oyası, dantel anglez, ebru, el nakışı, takı tasarım, çinicilik, folklorik bebek yapımı, ev tekstili, giyim, geleneksel el nakışı, gemi maket, hüsn-ü hat, kuaförlük, cilt bakımı ve güzellik, kırkyama, keçe nakışı tel kırma brezilya nakışı, makine nakışı, Maraş işi, mis sabunu, mum yapımı, tezhip, Trabzon hasır takı örücülüğü, Türk ve Osmanlı yemek kursu, pasta yapımı ve sunumu, şiş ve tığ örücülüğü, yağlıboya resim, güzel yazı, moda tasarım, filografi çiçek yapımı tiyatro kursu arıcılık, fotoğrafılık, hasta ve yaşlı bakımı, 0-3 yaş aile eğitimi, 0-6 yaş aile eğitimi, evde çocuk bakımı kursu gibi birçok kurs açılacak.

SOSYAL KÜLTÜREL KURSLAR: İlk yardım, güzel konuşma ve diksiyon, iş hayatında iletişim, büro yönetimi ve sekreterlik, hızlı okuma kursları.

DİL KURSLARI: İngilizce 1-2-3 kur, Almanca 1- 2 kur, Arapça, İspanyolca, İtalyanca, Fransızca, Rusça, Osmanlıca ve Japonca kursları.

MÜZİK KURSLARI: Gitar, Bağlama, Keman, Ney, Ut, Org, Yan Flüt kursları.

BİLGİSAYAR KURSLARI: Bilgisayar işletmenliği, temel bilgisayar okur-yazarlığı, hızlı klavye kullanımı, web sayfası hazırlama, 3d max(üç boyutlu nesne modelleme), autocad, bilgisayar destekli muhasebe, bilgisayar destekli reklam ve tasarım kursları.

08 Kasım 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR