Tarhan’dan Erdoğan’a çok sert sözler!

CHP Başiskele İlçe Danışma Toplantısı Başiskele Belediyesi Karşıya Konferans salonunda gerçekleşti. Danışma toplantısına CHP Kocaeli Milletvekilleri...

CHP Başiskele İlçe Danışma Toplantısı Başiskele Belediyesi Karşıya Konferans salonunda gerçekleşti. Danışma toplantısına CHP Kocaeli Milletvekilleri Haydar Akar, Tahsin Tarhan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Kocaeli eski Milletvekili Hikmet Erenkaya,  CHP Kocaeli eski İl Başkanı Fahri Örengül, Başisele İlçe Başkanı İrfan Keskin, Başiskele İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Gökçe Altan, Başiskele İlçe Gençlik Kolları Başkanı Berkay Yılmaz, il ve ilçe yöneticileri ile partililer katıldı. Divan başkanlığını Aysun Kılınç’ın üstlendiği danışma kuruluna partinin bugüne kadar yaptığı çalışmalar ve bundan sonra izlenecek yol, plan ve projeler görüşüldü.

 

CANLA BAŞLA ÇALIŞTIK

Konuşmasına tüm annelerin anneler gününü kutlayarak başlayan CHP Başiskele İlçe Başkanı İrfan Keskin, Başiskele’de Cumhuriyet Halk Partisi ilçe örgütü olarak göreve geldiğimiz ilk günden itibaren, yönetimi kurulu ve parti üyelerimiz ile canla başla çalışıp, iktidar yürüyüşündeki yol haritamızı belirlemeye çalıştık” dedi.

 

SİZLERE İHTİYACIMIZ VAR

Konuşmalarına salonda bulunan partilere seslenerek devam eden Keskin, “Fakat bu yolda daha da büyüyüp, kenetlenebilmemiz için sizlerin desteklerine ve olumlu, olumsuz eleştirilerine ihtiyaç duymaktayız. Şuan ilçe yöneticilerimizden çok sizlerin önerilerini dinlemek istiyoruz. Örgüt olarak “Neredeyiz?, Nasıl bir yol izliyoruz? Ya da Nasıl bir yol izlemeliyiz?, Neler yapmalıyız?” noktasında bizlere sunacağınız her yeni bir düşünce, yeni bir söylem, her yeni bir olgunun bizi daha da güçlendirip yolumuzu aydınlatacağını biliyoruz” şeklinde konuştu.

 

DOĞU VE BATIDAN GELEN SORULAR ÇOK FARKLI

Danışma kurulunca söz alan CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Türkiye’nin her yerinde danışma kurulu toplantıları yapılıyor. Örgütlerimiz çalışmalarını da eleştirilerini de partililere sunuyor. Ben de Malatya bölgesinden sorumluyum. Malatya’da çok güzel bir danışma kurulu gerçekleştirdik. Her gittiğimiz yerde inanılmaz sorular geldi bizlere özellikle CHP’nin dokunulmazlıklara olan düşünceleri soruldu. Batı illerinde ise bu tür sorular yerine “ben niye mahalle başkanı olmadım, ben niye ilçe başkanı olmadım” gibi sorularla karşılıyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

PARALARI POSTERLER HARCAMAYIN

Konuşmalarına devam eden Tarhan, “Her gün 28 Şubat’ın üzerinden siyaset yapan, 12 Eylül’ün sayesinde iktidara gelen bir yönetim anlayışı bugün başbakanına darbe yapıyoruz kimseden ses yok. Bu darbenin işaretidir. Bu padişahlığın ayak sesleridir. Yolda bakıyorum Cumhurbaşkanı geliyor diye kentin her yerinde posterler var.  Cumhurbaşkanını karşılayabilirsiniz fakat yoksul insanların verdiği paraları o posterlere harcamayın” şeklinde konuştu.

 

TARHAN: “SAHTEKAR BİR DİKTATÖR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sert bir dille eleştirilen Tarhan, “Türkiye’de demokrasi bitmiş rafa kaldırılmış. Onun için CHP’lilere büyük görev düşüyor, Cumhuriyetin kurucusu bir partisiyiz. Milletvekili olmuşuz il başkanı olmuşuz yönetici olmuşuz önemli değil. Türkiye’nin tek sorunu var o da bu padişahlık sisteminden kurtulmaktır. Seçim gelecekse biz hazırız alıştık zaten onun zevkine göre seçimlere gitmeye. Halkın iradesi diyor ama hepsi yalan o da alıştı yalan söylemeye Böyle bir sahtekar diktatörle böyle bir yalancı ile mücadele ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

ANAOKULU SEVİYESİNDE BİR BAŞBAKAN

Programda söz alan başka bir isim İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise “Bizim geçen yaptığımız basın açıklamasında Davutoğlu’nu savumak yok. Biz parlamenter sistemi savunuyoruz. Sayın Davutoğlu’nu ciddi bir başbakan olarak görmemiştik görmüyorduk. Biz kendisini müsamere başbakanı olarak görüyorduk. Şimdi Cumhurbaşkanı, Başbakanlık koltuğuna anaokulu seviyesinde bir başbakan getirecek. Herşeye tamam, evet diyen biri oturacak oraya. Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve terör gibi konuları gittikçe kötüye gitmekte ve AKP’nin politakaları ülkeyi yaşanmaz ve çekilmez hale getirmiştir. Bunun sorumlusu bizleriz. Bizlerin daha çok sokaklara inerek vatandaşla iç içe olmamız gerekmektedir” diye konuştu.

 

BİREYSELLİK KURUMSALLIĞIN ÖNÜNE GEÇMEMELİ

Son olarak söz alan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “Bizi hep darbecilikle suçlamışlardır ama en büyük darbeyi kendileri yapmaktadır. Milletin iradesine 7 Haziran ve 4 Mayıs olmak üzere 2 kere darbe yapan kişi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ben dün gece 02.30’a kadar meclisteydim. Baktığımda bir milletvekili çıkıp da bu adam bunu hak etmedi diyen bir tane AKP’li milletvekili bile yok. Biz her şeyi bıraktık genel başkanımız neden hakkını helal ettiğini konuştuk. Türkiye gerçekten kritik günler yaşıyor. Ama bundan nemalanmak isteyen arkadaşlarımız var. Bugün birlik ve beraberlik içerisinde partimizi savunma günüdür. Bireysellik kurumsallığımızın önüne geçmemesi gerekmektedir” ifadelerinde bulundu. Ahmet HAZER

salon-004.jpg

08 Mayıs 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

İzmitli - Hani İşçi emekçi dostuydunuz!

Sayın TARHAN'seçimlerde sizin için işçi dostu diyorlardı!..Emeklilik yaşlarının çok yüksek olması(Kimyasal ve kimyasal ortamda,Bedenen fiziken çalışanlar 45 yaş,Normal iş kolları 55 yaş Emeklilik olmalı),Emeklilikte yaşa takılanlar,Meslek liseleri ve Çıraklık eğitim sigortalarının hizmete sayılması vb.konularda neden mücadele vermiyorsunuz mecliste?..

Yanıtla . 0Beğen 08 Mayıs 14:40
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR