Başsavcı Özler: “Yeni adliye binaları lazım”

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Emin Özler, kendisini ziyaret eden Milletvekili Fikri Işık’a, Adliye’nin karşısındaki Tedaş’a ait ek binanın adliyeye de...

BÜYÜT

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Emin Özler, kendisini ziyaret eden Milletvekili Fikri Işık’a, Adliye’nin karşısındaki Tedaş’a ait ek binanın adliyeye devrinin faydalı olacağını belirtti.

AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık geçtiğimiz günlerde ilimizde atanan Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Emin Özler’i ve Cumhuriyet Başsavcı Vekili Özcan Ahmet Yılmaz’ı makamlarında ayrı ayrı ziyaret ederek yeni görevlerinde başlarılar diledi.
AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık yaptığı ziyarette Kocaeli’deki adalet hizmetlerinde gelinen durumu ve önümüzdeki dönem için neler yapılabileceğini Başsavcı Emin Özler ile değerlendirme imkanı buldu. Başsavcı Özler Kocaeli Adliyesinin son durumu ve ilimizdeki adalet hizmetleri hakkında Işık’a bilgi vererek artık yeni binalara ihtiyaç olduğunu söyledi. Adliye’nin karşısındaki Tedaş’a ait ek binanın adliyeye devrinin faydalı olacağını belirtti.

ALTERNATİF DOĞU KIŞLA
Milletvekili Işık da ek bina ile ilgili Kocaeli adliyesindeki hukuki süreç tamamlanırsa binanın devri için Ankara’da gereken adımların atılabileceğini bunun yanında Kocaeli için yeni bir adliye binası için planlamaların başlatılması gerektiğini Doğu Kışla alanının bir alternatif olarak düşünülebileceğini söyledi. Işık ayrıca Gebze ve Gölcük’e yeni adalet sarayı yapacaklarını, İzmit cezaevinin de taşınması için Adalet Bakanı ile tekrar görüşeceklerini söyledi. Işık ve Özler tüm bu konuların çözümü için birlikte çalışacaklarını söylediler.

22 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR