Fikri Işık: Sefa Sirmen’i kurtardılar

AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Genç Kocaelililer Derneği’nin düzenlediği kahvaltıya konuk oldu. Milletvekili Işık birçok konuda önemli açıklamal...

BÜYÜT

AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Genç Kocaelililer Derneği’nin düzenlediği kahvaltıya konuk oldu. Milletvekili Işık birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu

Genç Kocaelililer Derneği’nin Marina’daki sosyal tesislerde düzenlediği kahvaltıya AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ve AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz konuk oldu. Kahvaltıda konuşan Milletvekili Işık, “Bizde herkesin her şeyi devletten beklemek gibi yanlış bir algısı var. Aksine demokrasisi gelişmiş toplumlarda STK’lar çok önemlidir. STK’lar yoksa o ülkede demokrasi yoktur. STK’lar devletle birlikte organize olup millete hizmet ve özgürlük götürebilir” dedi.

“SİRMEN’İ KURTARDILAR”
Sefa Sirmen konusunda bilhassa Yargıtay’a ağır ithamlarda bulunan Fikri Işık, “Sefa Sirmen’i kurtardılar. Uzun yıllar dava dosyasını incelemeye almayarak zaman aşımından suçlu olmasına rağmen kurtulmasını, beraat etmesini sağladılar. Bunu yapanların kim oldukları belli. Gidilip araştırılsın. Bu konuda en çok benim partim üzülmüştür. Bu bir siyasi karar diyenlere söylüyorum. Kim bu dava dosyasını yıllarca inlemeye almayarak bekletip zaman aşımına uğrattıysa bu yapılan siyasi bir karardır. Yargıtay’dan çıkan karar siyasidir” dedi.

“VİCDANLARIN ZAMAN AŞIMI YOKTUR”
Milletvekili Işık, “Siyasetçiler yargıya müdahale etseydi bu karar böyle çıkmazdı ve Sefa Sirmen içeri de olurdu. Partimin üzüldüğü madem bu insanlar suçluydu, neden ceza almadılar. Neden kurtarıldılar. 20 milyon TL devlet zarara uğramıştır. Bu dava bekletildi ve son dakikada kararı çıktı. CHP milletvekili Aydın Ayaydın bile bu konuda suçludur. Sayın Kılıçdaroğlu parti üyesi Sefa Sirmen için ne karar alacak göreceğiz bakalım. Kadri Veziroğlu ve Sefa Sirmen ellerine kollarını sallayarak dışarıda gezerken tutuklanan iş arkadaşları acaba ne düşünüyorlar. Bu da çok önemli. Haydar Akar’dan cevap bekliyoruz. Ne açıklayacak merak ediyoruz. Vicdanların zaman aşımı yoktur” ifadelerini kullandı.

“BÖYLE KONUŞMALAR YAPMAM”
Telefon dinlemenin yasal olarak suç olduğunu belirten Fikri Işık, “Telefon dinleme, konuşulanları ortaya dökme anayasal hak ihlalidir. Ben telefon konuşmalarımda böyle konuşmalar yapmam. (Şevki Yılmaz- Şükrü Karabalık) Böyle laubali konuşmam. Bende kimse bir şey bulamaz. Endişem de yoktur çünkü bazı konularda konuşmalarımı cep telefonu üzerinden yapmam. Bu konuları telefonda konuşmam. Hukuk devletiyiz kim yaptıysa bulunsun yargılansın” dedi.

“HIZLI TREN KENTE UĞRAYACAK”
Hızlı tren konusunda da fikirlerini belirten Fikri Işık, “Hızlı trenin kente uğramaması söz konusu bile değildir. Uğramayacak olan tren üniversitenin de arkasından geçecek olan ve projesi hazırlanma aşamasında olan yeni hızlı trendir. O da zaten Karadeniz sahili tarafından ve kente çok uzak bir noktadan geçeceği için proje aşamasında uğramaması söz konusudur; ama kentin içinden geçen hızlı trene İzmitliler binebilecektir” dedi.

“ORANTISIZ GÜCE KARŞIYIM”
Kocaeli Valisi ve Emniyet Müdürlüğü’nün göstericiler üzerinde orantısız güç kullanması konusunda sorulan bir soruya cevap veren Fikri Işık, “Ben insanlar üzerinden güvenlik güçlerinin orantısız güç kullanmasına ve hak ve özgürlüklerin kullanılması aşamasında engel çıkarılmasına karşıyım. Bunun önüne geçmek gereklidir. Ama Kocaeli Valisi Ercan Topaca’nın elindeki veriler ve istihbari konuların ne olduğunu bilmediğimiz için yorum yapmak yanlış olabilir” şeklinde konuştu.

04 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR