MHP’li milletvekili adayları Yozgatlılar’dan destek istedi

MHP Milletvekili adayları İsmail Kurt ve Rıza Ağdağ, Kartepe Yozgatlılar Derneği’ni ziyaret etti. MHP’nin projelerini anlatan adaylar, Yozgatlılar’dan...

BÜYÜT

MHP Milletvekili adayları İsmail Kurt ve Rıza Ağdağ, Kartepe Yozgatlılar Derneği’ni ziyaret etti. MHP’nin projelerini anlatan adaylar, Yozgatlılar’dan iktidara yürümek için destek istedi.

MHP’nin milletvekili adayları, çalışmalarını hızlı bir tempoda sürdürüyor. Adaylardan İsmail Kurt ve Rıza Ağdağ, MHP Kartepe İlçe Başkanı Taner Karagül, Kartepe SKM Başkanı Ali Çevikel, ilçe yöneticileri ve partililerle birlikte Kartepe Yozgatlılar Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Metin Kartal ve yönetimi tarafından kapıda karşılanan MHP heyeti, ilk olarak yaptıkları çalışmalarından bahsetti. Ardından Kurt ile Ağdağ yaptıkları konuşmalarda, MHP’nin projelerini anlattı. Ağdağ, “Yozgat'ın ülkücü MHP için yeri apayrıdır. Sosyal yardımlar devletin asli görevidir ve her iktidar döneminde yapılmıştır. Ama AKP insanları muhtaç ederek, hayatlarımızı ipotek altına almıştır. İnsanlara zorla kömür dağıtıp köleleştiren bu zihniyete karşı biz Hilal Kart’ı ortaya çıkarıyoruz. Lütfen bizi tarafsızca araştırın. Projelerimizin ne kadar ayağı yere basan projeler olduğunu görüp çevrenize anlatın” dedi.

İŞSİZLİK HAT SAFHADA
Genel seçimlerin Türkiye için dönüm noktası olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Kurt ise, “Biz gücümüzü milletimizden almaktayız. Biz diğerleri gibi bir rüzgar veya bir ekonomik kriz sayesinde gelmedik buralara. Yılların getirdiği bir halk desteği ile buradayız. Hepimiz zamanında ekmeğimizi kazanmak için göç ettik. Çalıştık, didindik ve buraya yerleştik. Eskiden Kocaeli göç alan bir ilimizdi. Çünkü sanayisiyle, fabrikalarıyla iş olanakları yüksek bir kentti. Artık Kocaeli alan değil, veren konuma gelmiştir. İşsizlik hat safhaya ulaştı. İnsanlar artık Kocaeli gibi bir kentte karınlarını doyuramaz duruma gelmişlerdir. Bunun sorumlusu 9 senede bir taş üstüne koymamış, ne var ne yok satmış olan AKP iktidarıdır.” diye konuştu.

05 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR