KOÜ’de Ukrayna çalıştayı

      Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) ile BİLGESAM tarafından düzenlenen “Uluslararası Ukrayna Çalıştayı” önceki gün Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kon...

BÜYÜT

 

 

 

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) ile BİLGESAM tarafından düzenlenen “Uluslararası Ukrayna Çalıştayı” önceki gün Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Çalıştaya KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sezer Ş. Komsuoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp, Prof. Dr. Hasret Çomak, Kırım Tatar Türk Filolojisi Dekanı Prof. Dr. İsmail Kerimov, Kırım Dernekleri Federasyonu Başkanı V. İbrahim Aracı, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 

GÖSTERİLER BEĞENİLDİ

Ukrayna’daki son gelişmeleri değerlendirmek, bu gelişmelerin ulusal ve uluslararası güvenliğe olan etkilerini incelemek amacıyla gerçekleştirilen çalıştay, Kırımlı sanatçılar Arzu Bekirova ve Bilyal Kadirov’ın halk dansları gösterisi ile Sevil Mehmedova’nın seslendirdiği eserler ile başladı.

 

İLK ÇALIŞTAY

Çalıştayın, Ukrayna ve Kırım ile ilgili olarak yapılan ülkemizdeki ilk uluslararası çalıştay olduğunu vurgulayan Rektör Yardımcısı ve Çalıştay Başkanı Prof. Dr. Hasret Çomak, “Çalıştayda başta Kırım olmak üzere Ukrayna’nın içinde bulunduğu durumun bölgemize ve dünyaya yansımalarını irdeleyeceğiz” dedi.

 

BİLDİRİLER SUNULDU

Kırım Dernekleri Federasyonu Başkanı Aracı ise, Kırım’ın sorunlarına değinerek, “Kocaeli Üniversitesi’nin böyle bir çalıştaya imza atması sebebiyle teşekkür ediyorum” dedi. Prof. Dr. İsmail Kerimov’un “Kırım ve Kırım’ın Geleceği” adlı konferansın yapıldığı çalıştayda, 8’i Türk, 4’ü yabancı olmak üzere 12 uluslararası bildiri sunuldu.

01 Mayıs 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR