TÜBİTAK’ın savunma desteği 300 milyonu geçti

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye’nin Ar-Ge ve inovasyon kapasitesini güçlendirecek, kritik teknolojileri ülkeye kazandıracak ara...

BÜYÜT

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye’nin Ar-Ge ve inovasyon kapasitesini güçlendirecek, kritik teknolojileri ülkeye kazandıracak araştırma projelerini önemsediklerini ve bu kapsamda pek çok alanda yoğun destek programları açıkladıklarını söyledi.

 

DESTEK MİKTARI YÜKSELDİ

Bazı projelerin TÜBİTAK tarafından üstlenilmesinin önemli olduğunu vurgulayan Işık, bu noktada özellikle savunma sanayisine yönelik yüksek teknoloji gerektiren askeri projelerin öne çıktığını dile getirdi. Savunma sanayisine çok ciddi destek sağladıklarının altını çizen Işık, “TÜBİTAK kanalıyla, savunma sanayisine verdiğimiz destek tutarı, 300 milyon lirayı geçti, bu çok önemli bir rakam" diye konuştu.

 

GİRİŞİMCİ SAYISI ARTMALI

Işık, KOSGEB aracılığıyla küçük ve orta ölçekli sanayiyi geliştirecek, güçlendirecek destekler, üniversite-sanayi işbirliğini artıracak, sanayinin sorunlarına çözüm getirecek, inovatif yaklaşımları daha fazla özendirecek destekler ve girişimciliği özendirecek, teşvik edecek, girişimci sayısını artıracak destek ve teşvikler verdiklerini de anlattı. Türkiye’de girişimci sayısının artırılması gerektiğine dikkati çeken Işık, “Bu olmazsa Türkiye'nin kalkınmasının sürdürülebilir olmasını sağlayamayız” ifadesini kullandı.

05 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR