Dr. Poyraz, Kurban Bayramı öncesi uyardı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Dr. Osman Poyraz vatandaşları Kurban Bayramı öncesinde uyardı. Kurban Bayram...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Dr. Osman Poyraz vatandaşları Kurban Bayramı öncesinde uyardı. Kurban Bayramı’nda vatandaşların kurban kesimlerinde çok ciddi yaralanmalarla karşı karşıya kaldığını belirten Poyraz, ‘’Kurban Bayramı’nda çok ciddi kazalar ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu kazaların önüne geçmek için vatandaşlarımızın kurban kesimini işini bilen kasaplara yaptırması hem kaza riskini en düşük seviyeye çekerken, hem de hijyen açısından steril bir kesim gerçekleştirmemizi sağlar’’ dedi.

 

BELEDİYENİN GÖSTERDİĞİ YERLERDE KESİM

Kurban Bayramı öncesi uyarılarına devam eden Dr. Poyraz, bayramda kötü manzaraların yaşanmaması, hijyenik bir kesim gerçekleşmesi ve sağlığı tehdit edecek olayları ortadan kaldırmak için kurban kesim işlemlerinin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilgili kurumların gösterdiği steril alanlarda yapılması gerektiğini söyledi. Poyraz, bunun vatandaşın sağlığı açısından uygun olduğunu belirtti.

 

KURBAN ETİ YERKEN DİKKAT EDELİM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Dr. Osman Poyraz, Kurban Bayramı süresinde yeme ve içmeye özen gösterilmesi gerektiğini belirtti. Özellikle kurban etinin kesildikten sonra bir gün bekletilmesi gerektiğini belirten Poyraz, sağlık açısından kurban etinin buğulama, ızgara yapılarak yenilmesi gerektiğini vurguladı. Poyraz, ‘’Fakat bizim toplumumuz kurbandan sonra kavurma yemeyi çok seviyor, dikkat etmeleri gereken tek nokta kavurmayı fazla kaçırmamaları’’ ifadesini kullandı.

30 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR