“Türkiye’yi alana kadar çalışmaya devam edeceğiz”

MÜSİAD Kocaeli Şubesi tarafından düzenlenen “Darbeden Demokrasiye” konferansında konuşan Yiğit Bulut, AKP hükümetinin 10 yıldır büyük bir savaş verdiğ...

BÜYÜT

MÜSİAD Kocaeli Şubesi tarafından düzenlenen “Darbeden Demokrasiye” konferansında konuşan Yiğit Bulut, AKP hükümetinin 10 yıldır büyük bir savaş verdiğini kaydederek, “Türkiye’yi alana, Türkiye bizim olana kadar çalışmaya devam edeceğiz” dedi

MÜSTAKİL Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 12 Eylül Darbesi’nin 33’üncü yıldönümü dolayısıyla önceki akşam Antikkapı Restaurant’ta Başbakanlık Başdanışmanı Yiğit Bulut’un konuşmacı olarak katıldığı “Darbeden demokrasiye doğru” adlı bir konferans düzenledi. Konferansın ev sahipliğini MÜSİAD Kocaeli Şube Başkanı Recep Bilal Şengün üstlenirken konferansta, AKP Kocaeli Milletvekilleri Zeki Aygün ile İlyas Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe belediye başkanları, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ve bine yakın kişi hazır bulundu.

“ÇIKMAZ YOLA SOKMUŞTUR”
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Bilal Şengün, ODTÜ’de yaşanan olayların hiçbir üniversiteye yakışmadığını belirterek, “Özellikle ülkemizin örnek bir üniversitesinde olması bizi daha da üzdü. Ülkemizi karanlık mecralara çekmek isteyen güçlere asla müsaade etmeyin. Türkiye'nin demokrasi yolculuğunu sekteye uğratan, ülkemizin tarihine kara leke olarak geçen darbenin üzerinden bugün tam 33 yıl geçti. 12 Eylül darbesi ülkemizi hem demokratik hem de ekonomik anlamda çıkmaz yola sokmuştur" dedi.

“AMAÇ O KAFALARI BİÇMEK”
Ardından söz alan Yiğit Bulut askerliğini Gölcük ilçemizde yaptığını açıklayarak, burada çok güzel günler geçirdiğini dile getirdi. 12 Eylül’ün ülkemize nasıl bir etki yaptığını aktarmak istediğini de kaydeden Bulut, “1980’de benim babamı da götürdüler. Benim ülkemin ordusu benim babamı niye götürdü hiç anlamadım. 1 milyon kişinin 6 yüz bini tutuklandı. 12 Eylül Darbesi’nin asıl amacı düşünen herkesi, o kafaları biçmekmiş. Düşünen kim varsa toplayıp götürdüler” şeklinde konuştu.

“KUKLA OLDUKLARINI ANLASINLAR”
Bugün eylemler yapan insanların, gençlerin neye alet olduklarını da kendilerine sormaları gerektiğini vurgulayan Yiğit Bulut, “Sistemi protesto edenler keşke o sistemi anlayabilse. O sokakta taş atanlar kukla olduklarını anlasınlar. Türkiye’de Ergenekon yapılanması da finansal Ergenekon da vardır. Ben solcuyum, komünistim diyen arkadaşlara, eğer Türkiye’de sosyalizm iktidar olsaydı bugün sağlık alanında yapılan yatırımlar olabilir miydi, diye sormak istiyorum” diye sordu.

“DİKKAT ETMELİYİZ”
Türkiye Cumhuriyeti’nde ikinci bir 10 yıla daha giren siyasi partinin olmadığını da ekleyen Bulut, “1933 yılında kaptırdığımız Türkiye Cumhuriyeti’ni geri alacaksak bu ikinci 10 yıla çok dikkat etmeliyiz. Bugün ruhumuz da, irademiz de var. Türkiye Cumhuriyeti İslam dünyasındaki çatışmaya da izin vermeyecek. 10 yıldır AKP hükümeti büyük bir savaş verdi. 33’te kaptırdığımız Türkiye’yi alana, Türkiye bizim olana kadar çalışacağız. Eğer Başkanlık sistemine de geçersek Başkan her zaman yerleşik düzenden güçlü olacak. İşte bu yüzden bu sistemi istemiyorlar” diyerek konuşmasını bitirdi.

13 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR