Kartepe’de ulaşım masaya yatırıldı

Kartepe’de önemli ve öncelikli sorunlardan biri olan ulaşım konusunda yaşanan sıkıntıları azaltmak ve herkesi memnun edecek çözümler bulmak adına çal...

Kartepe’de önemli ve öncelikli sorunlardan biri olan ulaşım konusunda yaşanan sıkıntıları azaltmak ve herkesi memnun edecek çözümler bulmak adına çalışmalar aralıksız sürüyor. Bu amaçla Belediye Başkanı Üzülmez’in talimatıyla belediye meclis üyeleri ve zabıta müdüründen oluşan 7 kişilik Kartepe Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Kurulu görev yaptığı süre içinde ulaşımda çözüme kavuşturduğu uygulamaları ile ilçe halkından da tam not aldı.


20 ANA MADDE

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez başkanlığında görev yapan meclis üyeleri Nilay Merttürk, Ahmet Atlı, Ercan Akçil, Ergül Şirin, Hikmet Çelebi ile Zabıta Müdürü Selman Çelik’ten oluşan kurul, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ile koordineli bir çalışma gerçekleştirdi. Kurul özellikle Kartepe ilçesinin ulaşım ile ilgili 20 ana madde üzerinde sonuç ve çözüm odaklı yönetim anlayışı çerçevesinde ulaşım sorununu ve ihtiyaçları masaya yatırdı.

 

ÖĞRENCİ SERVİSLERİ

Kurul üyeleri ulaşım konusunda herkesi memnun edecek çözümler bulunması noktasında taraflarla da toplantı ve görüşmeler yaptı. Kurulun çözüme kavuşturduğu gündem maddeleri arasında; “İlçede halk otobüsleri çalışma saatleri düzen altına alınırken Kartepe sınırlarında faaliyet gösteren kooperatiflerin birleşmesi de sağlandı. Okul öğrenci servisleri denetimleri yapılarak güzergahları düzenlendi.


YÖNLENDİRME TABELALARI

Sinyalizasyon konusunda bas geç taleplerinde bulunuldu ve UKOME kararının uygulanması için süreç takibe alındı. Köseköy Goodyear mevki ulaşım güzergahı ile ilgili girişimler yapıldı, Suadiye kavşak düzenlenmesi gibi bölgelerde yönlendirme tabelaları, şehir içi trafik tabelaları düzenlemesi ve montajı sağlandı. Maşukiye Alabalık Vadisi’nde trafik akışının sağlanması için ekip görevlendirildi. Seka Kamp Alanı’nda da araç yoğunluğun giderilmesi için otopark düzenlenmesi ve trafik yönlendirilmesi sağlandı.


YENİ TRAFİK HİZMETLERİ

Otobüs durak talepleri yanında ilçe genelinde 70 adet okul, park, cami önlerine araç yavaşlatma kasis yapıldı. Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Trafik Hizmetleri için ekip görevlendirmesi yapıldı. Ağır tonajlı araçlar ile hafriyat kamyonlarının ulaşım güzergahları belirlendi ve denetimleri zabıta trafik ekipleri aracılığıyla yapıldı. İlçede hafta içi günlerde şehir içi ulaşımı sağlayan ring hattının hafta sonu ve tatil günleri de çalışması başlatıldı”. Başkan Üzülmez’in yönlendirmelerini de dikkate alan koordinasyon kurulu üyeleri sorunların çözümü konusunda tarafların görüş ve önerilerini de dikkate alarak çalışmalarını çözüm odaklı sürdürüyor.

22 Haziran 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR