Topaca: MOBESE İhalesi İçin Farklı Metotlar Uygulayacağız

Vali Ercan Topaca, ihalesi iptal edilen MOBESE’nin 3. etabı içindevletin çıkarını korumak zorunda olduklarını vurgulayarak, “Uygun fiyatı bulana kadar...

BÜYÜT

Vali Ercan Topaca, ihalesi iptal edilen MOBESE’nin 3. etabı için
devletin çıkarını korumak zorunda olduklarını vurgulayarak, “Uygun fiyatı bulana kadar farklı metotlar uygulayacağız” dedi


Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Seka Park Özsar Restarant’ta düzenlenen yemekli toplantıda İl Genel Meclisi üyeleri ile bir araya geldi. Düzenlenen toplantıda geçtiğimiz bir ayın değerlendirmesinde bulunan Topaca, ilçelerin sorunlarının çözülmesinde meclis üyelerinin çok emeği olduğunu kaydetti. Tek amaçlarının hızlı bir şekilde projelerin tamamlanması olduğunu vurgulayan Topaca, bu konuda da mümkün olduğunca açık olmaya çalıştıklarını söyledi.
ÖDENEK SORUNUMUZ YOK
Vali Topaca, şunları kaydetti: “Okul ihalelerinin önemli bir kısmını yaptık ve devamda ediyoruz. İhaleleri çok hızlı yapıyoruz. Yılı içerisinde bitiriyoruz. Ödeneğimizi bir kenara koyuyoruz. Ödenek sorunumuz asla yoktur. Bu işler ekip işidir. Bu işlerin yapılmasında herkesin emeği var. Bugün faaliyet raporu onaylandı. 2012 yılı, 2011 yılından daha kaliteli bir yıl olacak. Daha önce eylül ayında okul ihalesi yapılıyordu. Şimdi, mart, nisan ayında başlayacak şekilde planlama yaptık.
60 MİLYON TL’LİK BÜTÇE
İl Genel Meclisi’nin çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Okullara tadilat yardımı devam ediyor. Köylere hizmet götürme birliklerine gerekli ödenek yine ayrıldı, bu sene de devam edecek. 60 milyon lira gibi sınırlı bir bütçemiz var ve yüzde 7’si personel giderlerine harcanıyor. Geri kalan bütçe ise yatırımlara gidiyor. İl Özel İdaresi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü gibi birçok kurum, kadrolarını şişirmeden çalışıyor. Havuz sistemi kurduk, oradan personele ihtiyaç varsa gerekli yere gönderiyoruz ve verimli sonuçlar alıyoruz.”
MOBESE İHALESİ
Vali Topaca, Merkez Bankası’na taşınılmasıyla ile ilgili ise “Bakım, onarım ve tadilat isteyecek. Oradaki salonları uyarlamaya çalışacağız ve dört dörtlük bir hizmet binası olacak. Yeni yapılacak merkez binası, yani vilayet binası vatandaşlarımızın tüm işlerini halledebileceği bir yer olacak. Bu sayede işler daha derli toplu olacak” dedi. MOBESE ihalesinin 3. etabının iptali ile ilgili de açıklamalarda bulunan Topaca, devletin çıkarını korumak zorunda olduklarını vurgulayarak uygun fiyatı bulana kadar farklı metotlar kullanacaklarını söyledi.
HERKESE DAVET
Topaca, sözlerini şöyle noktaladı: “Yaklaşık maliyetin üzerinde teklifler verildi. Davetiye usulü yaparak Türkiye’de ki tüm firmalara ulaşacağız. Bu süreci seçme sebebimiz süreci kısaltmaktır. 21 günlük ilan süresi sonucunda bu işi yapan tüm firmaları çağıracağız. Rekabet ortamını sağlayacağız. Maliyeti aşağıya çekecek bir yol izleyeceğiz. Bu yolla olmazsa, pazarlık metodunu deneyeceğiz.”

10 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR