Hürriyet: Sesimizin güçlü çıkması lazım

STK ziyaretlerine hız kesmeden devam eden CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ile birlikte ...

STK ziyaretlerine hız kesmeden devam eden CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ile birlikte  Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker’i şube binasında ziyaret etti. Sohbet havasında geçen ziyarette İlimizde ki sağlık kurumlarında yaşnanan sorunlar ele alınıdı.

 

ice1-010.jpg

 

KOCAELİ SAHİPSİZ BİR KENT

Ziyarette ilk olarak konuşan Türk Sağlık Sen Şube BaşkanıÖmer Çeker, “Şu zamana kadar çalışmalarınızı basından takip ediyoruz. Sizin kadar Kocaeli için çalışan, Kocaeli’yi önemseyen bir vekil görmedik. Ama sendikamıza ziyaretiniz bir eksiklikti. Bundan sonra süreçte o eksikliğin kapanacağına inanıyoruz. Şunuda belirtmek isterim ki Kocaeli sahipsiz bir kent. Kocaeli’de belli bir kurumlarda hak ihlalleri var. Ama bunlara sahip çıkan hiç bir siyasi parti temsilcisi yok. Milletvekillerimiz görüntüde var ama sağlık çalışanlarının sorunları konusunda hiç bir şekilde yanımızda bulunmuyor” ifadelerinde bulundu.

 

STK’LARLA İŞ BİRLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ

Çeker’den sonra konuşan Fatma Kaplan Hürriyet, “Vekil olduktan sonra elimden geldiği kadar sokak mahalle STK zamanım yettiği kadar gücüm yettiği kadar heryere gitmeye çalışıyorum. Biliyorsunuz Ankara buralar yoğun bir gündem yoğun içerisinde. Sizlerin kitlelerine ulaşmanın en önemli yolu sizlerin yani STK’ların temsilcileriyle ulaşmaktır. Aynı kentte yaşıyoruz. Sorunlarımız zaman zaman ortak sorunlar oluyor. Biz bütün STK’larımızla iş birliğini çok önemsiyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

SESİMİZİN GÜÇLÜ OLMASI LAZIM

Konuşmalarına devam eden Hürriyet,  “Bundan sonra daha sık sizlerle bir arada olma ve birlikte çözüm önerilerini paylaşma noktasında buluşacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Toplumsal kamuoyu oluşturduğumuz takdirde sesimizi duyurabiliyoruz. Yoksa  tek başına mücadeleler sonuçsuz kalıyor. Bu noktada sorunlarla ilgili sizin sesinizin güçlü olması bizim mecliste elimizi çok ama çok güçlendirmektedir. Bu ziyaretimiz bir başlangıç, bir nezaket ziyareti olsun. Bundan sonra birlikte çalışmalarımız olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ

Hürriyet’ten sonra tekrar konuşan Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Ömer Çeker, “Sizin yoğun bakımla ilgili bir çalışmanız vardı. Baktığımızda hala yoğun bakımlar kapalı. Biz Isparta’ya yoğun bakıma hasta gönderiyoruz. İlçemiz kadar olan bir yer Yalova’ya yoğun bakıma hasta götürüyoruz. Çalışanlarımız haksız yere işten çıkarılıyor elimizden bişey gelmiyor. Ama birlikte ortak hareket edersek. İnanın bir çok şey başlamadan biter” ifadelerinde bulundu.

Ahmet HAZER

18 Haziran 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

allah' ın aciz bir kulu - adem oğlu kardeşim haberleri başlıklardan okuduğunuz için artık hangi başlıkta kocaeli ve rant kelimelerini bir arada gördüysen okuyup aklına türlü türlü fikirler üşüşmüş. sen okumamışsın ben sana özet geçeyim. kocaeli sahipsiz diyen türk sağlık sen şube başkanı çıktı haberde iyi mi ? bak sen şu işe ! önce iradenize sahip çıkın yoksa gazete manşetleriyle alıp götürüyorlar. sağlıcakla kalın.

Yanıtla . 0Beğen 18 Haziran 10:24
01

ADEM oğlu - Yapmayın sayın vekilim nasıl sahipsiz olur bu ŞEHİR.

RANTINI yıllarca kim yedi ,bir bakın sahipler çıkar ortaya

Yanıtla . 0Beğen 18 Haziran 10:24
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR