Kezzapçı koca için savcı müebbet istedi

  Ocak ayında boşanma davası açtığı eşi tarafından zorla kezzap içirilmeye çalışan, ağır yaralı olarak Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne...

 

Ocak ayında boşanma davası açtığı eşi tarafından zorla kezzap içirilmeye çalışan, ağır yaralı olarak Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne uzun bir süre tedavi gören Özgür Turgut’un eşi Sebetullah Turgut hakkında "Eşini canavarca hisle tasarlayarak öldürmeye teşebbüs" suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İstanbul Pendik'te oturan bir çocuk annesi 24 yaşındaki Özgür Turgut'un yüzü, şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası açtığı eşi Sebetullah Turgut'un yüzü zorla kezzap içirmeye çalışması sonucu tanınmaz hale gelmişti. 2. Derece yanık teşhisi ile Kartal'da hastaneye kaldırılan Özgür Tuğrut, tedavi için daha sonra Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürülmüştü. Olayın ardından kaçan Sebetullah Turgut iki hafta sonra İzmir’de yakalanmış ve tutuklanmıştı. Sebetullah Turgut hakkında "Eşini canavarca hisle tasarlayarak öldürmeye teşebbüs" suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Açılan davaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da müdahil oldu.

SAHİLDEKİ KAYALIKLARA GÖTÜRDÜ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre, Özgür Turgut(24) ile Sebetullah Turgut(27) 2010 yılında evlendi. Evliliği süresince eşinden şiddet görüp tehdit edilen Özgür Turgut duruma dayanamayarak 3 yıl sonra Pendik'te bulunan arkadaşlarının yanına sığındı. Olay günü olan 24 Ocak tarihinde ziyarete gittiği ailesinin yanından Pendik'teki arkadaşlarının yanına dönmek üzere olan Özgür Turgut'u eşi Sebetullah Tuğrut Kartal Meydanı'ndayken konuşmak istediği gerekçesiyle sahildeki kayalıklara götürdü.

KEZZABI İÇİRMEYE ÇALIŞTI, YÜZÜNE, BOYNUNA, KARNINA VE BACAĞINA DÖKTÜ

Emniyetçe olayın meydana geldiği yeri gören kamera kaydının olmadığı belirtilen iddianamede, şüpheli Sebetullah Turgut'un sahildeki kayalıkları özellikle seçtiği kaydedildi. Olay yerinde müşteki Özgür Turgut'un tekrar kendisine dönmesini teklif ettiği ve eşinin bu teklifi reddettiği ifade edilen iddianamede, Sebetullah Tuğrut'un eşini öldürmeyi tasarladığı ve bu maksatla yanında şişe içinde yakıcı kezzap maddesi getirdiği belirtildi. Öfkeli kocanın "Seni öldüreceğim" diyerek eşini yere yatırdığını ifade eden savcılık, "Müştekinin kollarını tutarak cebinden çıkardığı, şişe içindeki kezzap maddesini müştekinin ağzına götürerek zorla içirmeye çalıştığı, ancak müştekinin direnmesi üzerine yüzüne, boynuna, karnına ve bacağına döktüğü anlaşılmıştır" dedi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS İSTEMİ

Kezzap maddesinin vücuda alınması halinde öldürücü nitelikte olduğunun bilindiği belirtilen iddianamede, Özgür Turgut'un direnmesi ve bağırması üzerine eşi Turgut’un öldürme eylemini tamamlayamayarak kaçtığı ifade edildi. Özgür Turgut'un çevredeki vatandaşlarca ambulans çağırılarak hastaneye kaldırılarak tedavi gördüğü belirtilen iddianameye göre olaydan 2 hafta sonra İzmir'de yakalanan Sebetullah Turgut mahkemece tutuklanarak Maltepe Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. Sebetullah Turgut hakkında "Eşini canavarca hisle tasarlayarak öldürmeye teşebbüs" suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Açılan davaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da müdahil oldu.

08 Nisan 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR