AKP, MÜSİAD’ın konuğu oldu

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ve beraberinde yönetim kurulu üyeleri Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Recep Bilal Şengün’e hay...

BÜYÜT

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ve beraberinde yönetim kurulu üyeleri Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Recep Bilal Şengün’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak görevinde başarılar diledi. Uzun süre önce MÜSİAD Başkanlığına seçilen Şengül’e çalışmaların yoğunluğundan dolayı Civelek gecikmeli olarak ziyaret etti. Civelek ve ekibini kahvaltılı toplantıda ağırlayan Başkan Şengül, sivil anayasa çalışmaları kapsamında düzenleyecekleri anket çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

ANKET ÇALIŞMASI
MÜSİAD binasında düzenlenen kahvaltılı toplantıda konuşan Başkan Recep Bilal Şengül, Sivil Toplum Kuruluşların toplumların ve yönetimlerin yönlendirilmesi konusundaki önemine dikkat çekerek, yeni sivil anayasa hazırlıkları kapsamında ilimiz genelinde düzenleyecekleri anket çalışması hakkında bilgilendirmede bulundu. Şengül, vatandaşın sivil anayasadan beklentilerini öğreneceklerini söyleyerek Civelek’ten de bu konuda destek istedi.

TBMM’YE GÖNDERİLECEK
Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu tarafından düzenlenecek olan anket çalışması TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in de katılımıyla yapılacak olan toplantı ile start verecek. toplantı sonrası startı verilecek çalışma kapsamında her ilçe de kurulacak olan stantlarda öncelikle MÜSİAD tarafından hazırlanan Sivil Anayasa taslağı halka anlatılacak ardından halkın görüşleri dinlenecek. Birer gün sırayla duracak olan stantlar sonrasında elde edilen veriler rapor halinde TBMM’ye gönderilecek.

KATILIMCI BİR ANAYASA
Yaklaşık 3-4 ay süre her ilçede kurulacak olan stantlarda ilçelerde ki STK’ların da katılım sağlaması bekleniyor. Mümkün olduğunca katılımcı bir anayasa yapmaya çalıştıklarını belirten Başkan Şengül, vatandaşın ilgisinin çok olacağını beklediklerini söyledi. Ayrıca Başkan Şengül, Mahmut Civelek’i 28 Nisan tarihinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak olan ve Başbakan’ın katılacağı Genel Kurul’a davet etti.

‘KENTİMİZ İÇİN ŞANS’
AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek ise, Sivil Toplum kuruluşlarını önemsediklerini ifade ederek, ilimizde STK’lar ile siyasi partiler arasında bir birlik ve bütünlük olduğunu bunun da şehrimiz için bir şans olduğunu söyledi. Civelek, anayasa çalışmalarına herkesin katkı sağlaması gerektiğini belirterek, STK’ların da buna öncülük etmesi gerektiğini ve MÜSİAD’ın da kentimize katkısı olan bir dernek olduğunu söyledi.

17 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR