CHP’li Özkürkçügil 27 Ekim’i iple çekiyor

CHP’nin İzmit Belediye Başkan aday adayı Prof. Dr. Cüneyd Özkürkçügil dün sabah Fuar içinde bulunan Pelikan Düğün Salonu’nda düzenlenen kahvaltı progr...

BÜYÜTCHP’nin İzmit Belediye Başkan aday adayı Prof. Dr. Cüneyd Özkürkçügil dün sabah Fuar içinde bulunan Pelikan Düğün Salonu’nda düzenlenen kahvaltı programı ile partililer ve üyelerle bir araya geldi. Özkürkçügil iddialı açıklamalarda bulundu

CHP’den İzmit Belediye Başkan aday adayı olan Prof.Dr. Cüneyd Özkürkçügil’in ev sahipliği yaptığı sabah kahvaltısına CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye aday adayı Ali Akdemir ve yaklaşık 500 kişi katılım gösterdi. Kahvaltı sonrasında konuşmasını yapan Ali Akdemir, “Bu topluluk CHP’nin yürüyüşünün açıkça göstergesidir. 2,5 yıl önce biz Özkürkçügil ile yola çıktığımızda AKP’nin güçlü olduğu yerlerden başladık. 2014’te mutlaka iktidara geleceğiz” dedi. Partililer Özkürkçügil’in konuşmasından önce 10. yıl marşıyla coştu.

“ ‘BEN YAPTIM’ ANLAYIŞINI BIRAKACAĞIZ”

“Dün hava bulutluydu, bakın bugün açık ve güneşli. Kentimizi hep birlikte güneşli günlere taşıyacağız” diyerek söze başlayan Özkürkçügil, “Ben yaptım” anlayışının da bırakılması gerektiğini savundu. Özkürkçügil, “Milletin oylarıyla oturduğunuz koltukta ‘ben yaptım’ diyemezsiniz” dedi. İzmit’in CHP’nin kalesi olduğu halde neden kaybedildiği üzerinde duran Özkürkçügil iktidara seslendi, “1 yıldır köylere gidiyoruz. Hiç biriniz orada yoktunuz. Köyler oy vermediği için orada yoktunuz” diye seslendi. Olayın “hırkamı, ceketimi koydum” meselesi olmaktan çıktığını ifade eden Özkürkçügil geçmişte yapılan hataların tekrarlanmayacağını söyledi.

“İLKOKUL MEZUNUNDAN DA
BELEDİYE BAŞKANI OLUR!”

Milletin her zaman doğru yaptığını savunan Özkürkçügil, “Millet AKP’ye oy vermekle de doğru yapmıştır, çünkü denemiştir ve yanıldığını da görmüştür. Sizler İzmit Belediyesi’nin metro yapamayacağını da bilmek zorundasınız. Doktordan belediye başkanı olur mu? diyorlar. İlkokul mezunundan da belediye başkanı olur” dedi.

“27 EKİM SEÇİMLERİNİ İPLE ÇEKİYORUM”
Kalabalık karşısında heyecanlandığını ve toplanan bu kalabalığın kendisini motive ettiğini ifade eden Özkürkçügil, “Bu kent sosyal demokrat ilkelerle yönetilmelidir. 27 Ekim seçimlerini iple çekiyorum” diyerek topluluğun alkışını aldı. Partililer ‘Yürü hocam yanındayız!’ diyerek Özkürkçügil’e destek verdi.

“YANIMDAKİLER HASTAM İMİŞ!”
Yanında ve etrafında bulunan destekçilerine karşı bazı kişilerin ‘yanında dolaşanlar Özkürkçügil’in hastaları’ dediklerini söyleyenlere Özkürkçügil şu şekilde cevap verdi, “On binlerce kişiyi ameliyat ettim. Ameliyat ettiğim kişileri arayıp oy isteseydim ben şuan Kocaeli Büyükşehir Belediye başkan aday adayı olurdum. Hepiniz hastamsınız geldiğiniz için teşekkür ederim” diyerek espri yaptı.

“KİMSENİN KAPI KULU OLMAM!”
“Hizmet karşılığı oy istiyorsanız başka partiye gidin!” diyen Özkürkçügil, başkanlığı kazanamadığında dahi bir nefer gibi çalışacağını ifade etti. Kendisine ne emir verilirse verilsin sonuna kadar yapacağını söyleyen Özkürkçügil, “Kimsenin kapı kulu olmam!” diyerek coşkulu kalabalık tarafından alkış aldı. Alkışın daha fazla olmasını isteyen Özkürkçügil, “Dost düşman duysun, bizden çok korkuyorlar. Gümbür gümbür geliyoruz” diyerek konuşmasını tamamladı.

20 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR