Başbakan bu habere çok kızacak

Dünya şampiyonumuz Haldun Alagaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın en yakın korumasıydı. Erdoğan İBB Başkanı iken onu yanından ayırmıyordu. Hatta adın...

BÜYÜT

Dünya şampiyonumuz Haldun Alagaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın en yakın korumasıydı. Erdoğan İBB Başkanı iken onu yanından ayırmıyordu. Hatta adına bir de spor salonu yaptırdı. İzmitli şampiyona İstanbul sahip çıkmıştı. Ancak yıllar sonra yeniden Büyükşehir Kağıtspor’a dönmenin sevincini yaşarken, kendini kapının önünde buluverdi.

İSTİFAYA ZORLANDI
Yıllar sonra yeniden yuvaya dönmenin heyecanıyla işine dört elle sarılan Melek Yüzdü Dünya Şampiyonuz Haldun Alagaş, büyük bir haksızlığa uğradı. Ama dünya şampiyonluğunun verdiği ağırlıkla sesini çıkarmadan çekildi gitti.
İstanbul Büyükşehir Belediyespor’da Recep Tayip Erdoğan’ın Himayesine aldığı Haldun, o yıllarda sayısız şampiyonluklar kazandırdıktan sonra, yine Erdoğan tarafından adına bir spor salonu bile yapılmıştı. Halen faaliyette olan Ümraniye Haldun Alagaş Spor Salonu abide gibi dururken, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi şampiyonu, dolaylı da olsa kapısının önüne koyuverdi.

EN YAKININDAKİLERİ GÖNDERDİLER
Süreç şöyle gelişti. Haldun Alagaş, bundan 4 yıl önce, yanındaki en iyi sporcu arkadaşlarıyla beraber Kağıtspor’da güçlü bir takım oluşturdu. Bu takım kısa sürede Avrupa Şampiyonu oldu. Kağıtspor içerisinde en başarılı takım oldu. Hatta, Başbakan’ın mitinginde Avrupa Kupası’nı bizzat Haldun Alagaş, çok yakını olduğu Başbakan’a kendi elleriyle verirken, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Kağıtspor Başkanı Fahrettin Kandemir gurur duydu. Ancak daha sonra külahlar değişti. Propagandalar yapılmış ve siyasi amaçlara ulaşılmıştı. Bunun üzerine Kağıtspor yönetimi karatecileri köşeye sıkıştırmaya başladı. Sonunda da geçen hafta alınan kararla, bir çok şampiyon kapı önüne kondu. Haldun Alagaş’a da antrenör olarak devam etmesi önerisi getirildi.

ARKADAYLARINI SATMADI
Tabii Dünya şampiyonluğunu defalarca kazanmış ve hem de karate gibi derin bir felsefesi olan sporda Dünya çapında tanrınmış Haldun Alagaş, arkadaşlarını satamazdı elbette. Böylece Haldun da görevinden ayrıldı. Böylece dolaylı olarak kapının önüne konmuş oldu. Buna tepki gelmeyeceğini düşünen Kağıtspor önemli ise büyük bir yanılgı yaşadı. Ülke çapında olaya tepkiler gemleşe başladı.

KAYSERİ’YE TAKIM KURDU
Olan bitenden tabii ki haberi olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile bire bir görüşme kararı aman Şampiyonumuz Haldun Alagaş, henüz bu görüşmeyi gerçekleştirmedi. Milliyet tarafından çakma oylarla yılın spor adamı seçilen İbrahim Karaosmanoğlu da şampiyonu yanına çağırıp görüşmedi. Öz be öz İzmit çocuğu olan Haldun Alagaş da Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile görüşlere takımı buraya taşıdı. Şimdi hepimiz açık ağızla Kayseri’nin başarılarını alkışlayacağız.

07 Mart 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR