Söz sırası Abdullah Bakar’daydı

Kocaeli Aydınlar Ocağı’nın 73. Söz Sırası Gençlerde programının 76. konuşmacısı Abdullah Bakar oldu. Kocaeli Üniversitesi, Tarih Bölümü 3’üncü sınıf ö...

Kocaeli Aydınlar Ocağı’nın 73. Söz Sırası Gençlerde programının 76. konuşmacısı Abdullah Bakar oldu. Kocaeli Üniversitesi, Tarih Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi olan ve Kocaeli Üniversitesi Tarih Kulübü Başkanlığı görevini yürüten Abdullah Bakar, ‘Devşirmelikten Yeniçeriliğe’ başlıklı sunumunu seçkin dinleyiciler huzurunda başarı ile yaptı.

 

İLGİNÇ BİLGİLER VERDİ

Antik Barış Otel’de yapılan programa yoğun katılım oldu. Abdullah Bakar, Yeniçerilik kurumunun başlangıcından kaldırılmasına kadar olan süreçte az bilinen detaylarla örülmüş ilginç bilgiler verdi. Abdullah Bakar’ı dinlemeye gelenler arasında ailesi, üniversiteden hocaları, arkadaşları ile Kocaeli Aydınlar Ocağı üye ve gönül dostları, STK temsilcileri vardı.

 

GENİŞ KATILIM OLDU

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aygün, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Kenan Acar, Tarih Bölümü Başkanı Doç. Dr. Meryem Gürbüz ve eşi Av. Hasan Gürbüz, ADD Başkanı Taylan Katak, Selçuklu Düşünce Kulübü Başkanı Süleyman Pekin, Oğuz Boyları Konfederasyonu Başkanı Mehmet Özer, Istrancalılar Derneği Başkanı Kamil Terzi de katılımcılar arasındaydı.

01 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR