Türkkan, AKP’ye yüklendi

MHP MYK üyesi Lütfü Türkkan ve MHP İy Başkanı Celalettin Yaylak önceki akşam Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi’ni ziyaret etti. Türkkan ziyarette, AKP’ye...

BÜYÜT

MHP MYK üyesi Lütfü Türkkan ve MHP İy Başkanı Celalettin Yaylak önceki akşam Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi’ni ziyaret etti. Türkkan ziyarette, AKP’ye göndermede bulundu.

MHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi Lütfü Türkkan önceki akşam Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin ve yönetim kurulu üyelerini sendika binasında ziyaret etti. Türkkan’a ziyaretinde MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak eşlik etti. Türkkan yaptığı açıklamada iktidar partisini darbeci olarak nitelendirirken, milletvekilliği aday adayları hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Seçim atmosferi içine girdiklerini ve ziyaret amacının genel merkezin politikalarını iletmek olduğunu vurgulayan Türkan, Türkiye’nin içinde bulunduğu dönemin çok kötü bir hal aldığını belirtti. Türkkan, “Hukuksuzluğun diz boyu olduğu bu dönemde, insanlar sürekli bir şeylerle tehdit ediliyor. Türkiye 12 Eylül darbesini yaşadı, o dönemde bile böyle bir zulüm yoktu. Ülke gündeminde başkanlık sistemi tartışılıyor. Vatandaşın gündeminde böyle bir şey yok” dedi.

KURS VERİLECEK
Genel seçimlere 118 gün kaldığını hatırlatan Türkkan, “Aday adayı olacağım diye çıkmam. Ben aday bulmakla görevliyim. Milletvekilliği olmazsa olmazım değil. En iyisi benim demeyiz ama eteklerimizdeki taşları dökeriz. İtibar ettiğim kurumların görüşlerini almadan kesinlikle aday olmam. Biz vatandaşın oyu ile seçiliyoruz. Maaş almak için vekil olmak istemiyorum” diye konuştu. Ziyaretin ardından Eğitim-Sosyal İşler Eşgüdüm Sekreteri İbrahim Yüksel ile Eğitim-Sosyal İşler Sekreteri Fatma Gülşen, sendika üyelerinin çocuklarına hızlandırılmış SBS kursu verileceğini söyledi. Gülşen, “Amacımız üyelerimizin çocuklarının iyi bir geleceğe sahip olmaları için üzerimize düşeni yapmaktır. Sınıflarda en fazla 15 öğrenci olacak. Dersler ikinci dönem başlayacak. Başlangıç programı 21 Şubat’tan 27 Şubat’a kadar. Başvuru formları sendika binasından alınabilir.

16 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR