Kocaeli Fuarı’nda gıda denetimleri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli Sanat ve Eğlence Fuarı’ndaki işletmeleri gıda denetimlerine tabi tuttu. İşyerlerinde ruhsat, genel temizlik, tek...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli Sanat ve Eğlence Fuarı’ndaki işletmeleri gıda denetimlerine tabi tuttu. İşyerlerinde ruhsat, genel temizlik, teknik ve hijyen denetimleri yapıldı. Halk sağlığını korumak amacıyla yapılan denetimlerde eksik tespit edilen işyerleri uyarıldı.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ve Zabıta Daire Başkanlığı İhtisas Zabıta Şube Müdürlüğü denetim elemanlarından oluşan denetim ekiplerince Kocaeli Kültür Sanat ve Eğlence Fuarında aralıksız denetimler yapılıyor.

UYARI YAPILIYOR
Yapılan denetimlerde halk sağlığını korumak, fuar esnafının Kocaeli halkına daha sağlıklı, kaliteli hizmet vermesini sağlamak amacıyla yapılan denetimlerde büyük küçük yaklaşık 100 işyerinin denetimi yapıldı. Eksikleri tespit edilen işyerlerine uyarılarda bulundu. Eksiklerini tamamlamayan işyerine cezai müeyyideler uygulanacak.

TÜKETİCİLERE DUYURU
Yapılan denetimlerde işyeri, personel ve alet ekipmanda genel temizlik ve hijyen, zararlı mücadelesi ile işyerlerinde kullanılan ya da satışa sunulan gıda maddelerinin gıda güvenliği, son tüketim tarihleri, bakanlık izinleri gibi konularda titiz incelemeler yapılıyor. Tüketicinin duyarlı davranarak işyerlerinde gördüğü gıda ve hijyenle ilgili her türlü olumsuzlukların ALO GIDA 174 ihbar ve şikâyet hattına bildirilmesi istendi.

11 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR