Cemaatin paraları nereye gidiyor?

Kural, “Her cuma namazı sonrası toplanan paralar nereye gidiyor. Bu paralarla 10 cami yapılırdı” diye eleştiride bulundu.   Yuvam Akarca Camii Derne...

Kural, “Her cuma namazı sonrası toplanan paralar nereye gidiyor. Bu paralarla 10 cami yapılırdı” diye eleştiride bulundu.

 

Yuvam Akarca Camii Derneği’nin üyesi Mehmet Kural, dernek yönetimine yönelik sert eleştirilerde bulundu. Sıkıntıları gazetemize anlatan Kural, 16 yıldır Yuvam Akarca Camii Derneği’nin cuma günleri cami cemaatinden hayır için para topladığını belirterek, “Bu paralar nereye gidiyor merak ediyorum. Bu paralarla şimdiye kadar 10 cami yapılırdı” şeklinde konuştu.

 

DERNEK BAŞKANI İSTANBUL’A YAŞIYOR

Toplanan paralara rağmen caminin kaba inşaatının Trabzonlu bir işadamı tarafından, çevre düzenlemesinin ise Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını kaydeden Mehmet Kural, “Bu toplanan paraları yiyorlar. Dernek başkanı Veysel Tosun, İstanbul’da oturuyor. Hiç gelmiyor. Yöneticiler ise sürekli para topluyor, fakat bir icraat yok” dedi.

 

15 ÜYE İSTİFA ETTİ

Yönetimin kendisine çeki düzen vermesi gerektiğini vurgulayan Kural, “45 üyesi olan derneği 15 üyesi sırf bu yüzden istifa etti. Ben ise istifa etmeyerek direniyorum. Yönetimde olmadığım için soru sorma hakkımın da olmadığını söylüyorlar. Yönetimde olsam zaten böyle bir şeye izin vermem. Bir an önce bu uygulama son bulmalı” diyerek sözlerini noktaladı.

15 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR