CHP'liler yeni il binalarını gezdi

Tepecik Mahallesi Fethiye Caddesi Feridun Özbay Sokak üzerinde bulunan yeni il binasını partililerle beraber gezen Sarıbay, "Yeni il binamıza yıl baş...

Tepecik Mahallesi Fethiye Caddesi Feridun Özbay Sokak üzerinde bulunan yeni il binasını partililerle beraber gezen Sarıbay, "Yeni il binamıza yıl başına kadar taşınmış olacağız" dedi.

 

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay yeni il binasını yönetim kurulu üyeleri ve gazeticilerle beraber gezdi. Partililer tarafından oldukça beğenilen il binasının dizaynı konusunda partililere bilgi veren Sarıbay yeni il binasının 750 bin TL maliyeti olduğunu söyledi. Yeni il binasına yıl başına kadar taşınacaklarını söyleyen Sarıbay “Daha önce iğrilti bakmıştım ama şimdi mal sahibi gibi bakınca yerimiz daha da hoşuma gitti. Mekan büyük tadilata uygun bir mekan. Acelemiz yok en güzelini en sağlıklısını yapacağız. Bu anlamda hem kamuoyundan hem de partililerden bize kısa zamanda önerilerini getirebilir. Biz yıl başına kadar yeni yerimize geçmeyi planlıyoruz” dedi.

 

ice11-030.jpg

 

755 BİN TL MALİYET

Maliyet hakkında da bilgiler veren İl Başkanı Sarıbay, “Bu bina bize 755 bin TL’ye mal oldu. 600 bin TL’sini genel merkez ödeyecek geri kalan kısmını da biz ödeyeceğiz. Buraya da sanıyorum 400 veya 500 bin TL masraf yapacağız.  Tabi bu arada bu binayı alamaz diyen bazı partililer vardı onlara bu bina ithaf olsun. Vaadimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Bu kapsamda genel merkezimize çok teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

 

'KÜÇÜK DÜŞÜRDÜLER'

KOTO Başkanı Murat Özdağ'ın gözaltına alınmasını değerlendiren İl Başkanı Sarıbay, "KOTO Başkanı Murat Özdağ gibi bir adam Türkiye’ye gelip teslim oluyorsa buna kelepçe takmanın hiçbir anlamı yok. Bu sadece insanların prestijini sarsmak kamuoyunda küçük düşürülmek için yapılan bir harekettir. Murat bey’e kelepçe vurulmaması lazım.  Murat bey burada 14 bin esnafın başkanı seçilmiş bir kardeşimiz. Onun için ben hiç tasvip etmiyorum. Kelepçeyi neden takarsınız kaçak adama takarsınız. Bu sadece insanların prestijini sarsmak kamuoyunda küçük düşürülmek için yapılan bir harekettir” ifadelerini kullandı.

 

'ONLAR BİZİM HERŞEYİMİZ'

CHP’li gençlerin disipline verilmesi hakkında konuşan İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Bu günlerde ağzı olan konuşuyor. Kamuoyunda çok  bilgi kirliliği var. Disipline gönderilen arkadaşların hiç birisi kesin ihraç istemiyle gönderilmedi.  Uyarma yada kınama istemiyle disipline gönderildi. Bu bizim il kurulumuzun tasarrufu. Ancak disiplin kurulu ne kadar verir bilemeyiz. Ceza verebilir, cezası yoktur diye bilir onun için bekleyip göreceğiz. Ayrıca o gençler bizim ve partimizin her şeyi. Biz gençlerin kıymetini biliriz” sözlerini kullandı.

 

'BİZDEN DESTEK BEKLEMESİNLER'

MİA projesi hakkında da konuşan Sarıbay, “Parti olarak biz MİA projesine bu haliyle karşıyız. Daha önce yapılan ve dava açılıp iptal edilen projede 11 tane eksiklik var. Bunların hiç birisi giderilmedi aksine eksiklikler çoğaldı. Bu eksiklikleri giderin biz evet diyelim diyoruz. Yeşil alanı azalttılar meydanı ortadan kaldırdılar. Eskiye göre daha kötü bir proje önümüze getirdiler. Bizim bu projeye evet diyemeyiz. Bizden kimse MAİ projesiyle alakalı  destek beklemesin “ dedi

 

'ADİL YARGILANMALILAR'

Paralel yapıya düzenlenen operasyonlar hakkında ise Sarıbay “Mahkeme sürecinde olduğu için daha öncede bu konuda sessizliğimi korudum. Herkesin adil yargılanma hakkı var. Bu paralelcilerin desteklediği hakimler, savcılar, emniyetçiler, ergenekoncular adil yargılanmadılar. Ancak bunlara oh olsun diyecek konumda değiliz. Türkiye’de herkesin adalete ve adil yargılanmaya ihtiyacı var. Bu arkadaşlarımızda varsa suçları ayrı ama suçsuz yere kimsenin mağdur olmasını istemiyoruz. Paralel yapı dedikleri varsa AKP’nin içinde AKP’lilerle  beraberdi. Yolları AKP’ye dokunduğu için,  Cumhurbaşkanı’na dokunduğu için ayrıldı o nedenle biz bu süreci dikkatle izlemeye devam edeceğiz” dedi.

 

Haber: Serkan BORLAK  

08 Haziran 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR