Aras’tan makro projeler

    Saadet Partisi (SP) Kartepe Belediye Başkan Adayı Mehmet Aras, İl Başkanlığı Binası’nda düzenlediği basın açıklaması ile projelerini tanıttı. Kart...

 

 

Saadet Partisi (SP) Kartepe Belediye Başkan Adayı Mehmet Aras, İl Başkanlığı Binası’nda düzenlediği basın açıklaması ile projelerini tanıttı. Kartepe’nin eksiklerini ve sorunlarını çok iyi bildiğini vurgulayan Aras, onlarca projenin içinde 5 tanesinin çok önemli olduğunu söyledi.

“OYUNU SATAN NAMUSSUZDUR”

Yaklaşık 3 aydır aralıksız çalıştıklarını dile getiren Mehmet Aras, rakiplerine yüklenerek, “Seçim süreci boyunca rakiplerimiz erkekçe değil ürkekçe, hatta kalleşçe ahlaksızca Saadet Partisi’nin AKP’ye yatacağını, oylarını AKP’ye satacağını söylüyorlar. Bunu samimiyetimle söylüyorum ki işbirlikçilere yatan da, onlara oylarını satan da şerefsiz, namussuz, namerttir. Milli Görüşçülerin zinayı serbest bırakanlara, açtıkları rakı fabrikaları ile övünenlere değil oyu, verecek çayları yok” diye konuştu.

“BULUNMAZ HİNT KUMAŞIYIZ”

Rakiplerinin düzgün projesi olmadığını ifade eden Mehmet Aras, “AKP Adayı diyor ki Kartepe’yi Davos yapacağız. Yahu senin Genel Başkan’ın Davos’a gitmem dedi, Kartepe’ye de gelmesin diye mi yapacaksın?” şeklinde konuştu. CHP Adayı Yaşar Sönmez’in projeleri konusunda Aras, “CHP kule yapacakmış. Bunalanlar intihar etsin diye mi yapacaksın kuleyi? Bizim projelerimize onların hayalleri bile yetişemez” dedi. Aras, “44 yıldır, yapılan hizmetlerle Milli Görüş bulunmaz Hint kumaşı olmuştur” ifadelerini kullandı.

“GELECEĞE DÖNÜK MAKRO PROJELER”

Mehmet Aras, “Kartepe’de yıllar sonra 1 milyon insan yaşayacak. Projelerimizi buna göre düzenliyoruz. Makro projelerle Kartepe’nin geleceğini düşünüyoruz” diyerek projelerini şu şekilde sıraladı: “Kartepe’nin en büyük eksiği hastane. Ne pahasına olursa olsun, bir ilçe hastanesi yapacağız. Hafif raylı sistem yapacağız. Ama bunlarınki gibi müzelik değil, 20 km ile Eşme’den İzmit’e. Halk ekmek tesisleri ile vatandaşlarımıza ucuz ekmek vereceğiz. Belediye’ye ait sosyal tesisler kurarak, tüm vatandaşlarımıza hitap edeceğiz. Sakarya-Sapanca-Kartepe Su hattı ile kentin uzun yıllar su sıkıntısı olmayacak. Hattın etrafına yapacağımız mesire alanları ile tüm vatandaşlar rahatça, keyifle piknik yapabilecek.”

BAĞIŞ’A TEPKİ

Kur’an-ı Kerim ile dalga geçen ses kayıtları ortaya çıkan Egemen Bağış’a tepki gösteren Mehmet Aras, “Bu iktidar yolcu. Artık Kur’an’la, ayetlerle dalga geçmeye başladılar” dedi. Aras, vatandaşlardan destek isteyerek, sözlerini tamamladı. 

23 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR