Demiryolu işçileri Ankara’ya yürüyor

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası’nın TCDD Genel Müdürlüğü’nün uyguladığı keyfi tutum ve ayrımcılığa karşı başlattıkları yürüyüş devam etti....

BÜYÜT

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası’nın TCDD Genel Müdürlüğü’nün uyguladığı keyfi tutum ve ayrımcılığa karşı başlattıkları yürüyüş devam etti. İşçilerin önceki günkü durağı İzmit oldu.

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası’nın (BTS) haksızlığa, ayrımcılığa ve adaletsizliğe karşı Ankara yürüyüşü sürüyor. 6 koldan Ankara’ya ilerleyen demiryolcuların durağı önceki gün İzmit oldu. Demir yolu çalışanlarını KESK Dönem Sözcüsü Yener Çalışkan, EMEP İl Başkanı Güner Kizir, BTS İl Temsilcisi İlker Önal, CHP milletvekili adayları Hamiyet Göksu ve Ömer Kurtaş ile çok sayıda çalışan ile yakınları karşıladı. İzmit Garı’nda gerçekleşen basın açıklamasını demiryolu emekçileri adına Birleşik Taşımacılık Sendikası Genel Başkanı Yavuz Demirkol okudu.

ANKARA’YA YÜRÜYORLAR
Türkiye’nin 6 noktasından Ankara’ya yürüdüklerini belirten Demirkol, “TCDD Yönetimi, liyakat, kariyer, hizmet ve başarı gibi ölçüleri bir kenara bırakarak biz demiryolcuların taleplerini üyesi olduğumuz sendikaya göre değerlendirmekte ve unvan, nakil, lojman tahsisi gibi konularda sendikamız üyesi olan ve olmayan çalışanlar arasında ayrım yapmaktadır” diye konuştu. Demirkol, “Bizler 11 Mayıs’ta yürümeye başladık ve 16 Mayıs’ta Ankara’da TCDD Genel Müdürlüğü önünde son bulacak. Akabinde orada oturma eylemi yapacağız ve taleplerimiz karşılanıncaya kadar eylemimizi sürdüreceğiz” dedi.

14 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR