Elma Festivalinde elma üreticilerine ödülleri törenle verildi

İhsaniye İlkokulu Bahçesinde gerçekleştirilen ödül törenine; Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İhsaniye Kalkınma...

BÜYÜT

İhsaniye İlkokulu Bahçesinde gerçekleştirilen ödül törenine; Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İhsaniye Kalkınma Koop. Başkanı Yusuf Ziya Zorlu, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, İlçe Tarım Müdürü Şaban Elma, Muhtar Ahmet Özder, Dernek ve Odaların Başkan ve temsilcileri, elma üreticileri, davetliler, misafirler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Törenin açılış konuşmasını yapan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, bu yıl 23.’sü yapılan Yeşil İhsaniye Elma Festivalinin beklenilenin üzerinde bir katılım sağlamış olmasından duyduğu sevinci belirterek katılan tüm üreticilerini kutlayıp başarılar temennisinde bulunurken, festivalde değerlendirme yapan jüri üyelerine de teşekkür etti.

 

Akabinde Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı konuşma yaparak, bu yıl 23.’sü tertip edilen ve bir gelenek haline gelen bu festivalin Kocaeli'nin tanıtımı açısından önemli olduğunu belirterek festivale yarışması olarak katılan üreticileri kutladığını belirttiler.

 

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, İhsaniye Kalkınma Koop. Başkanı Yusuf Ziya Zorlu, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, İlçe Tarım Müdürü Şaban Elma tarafından takdim edildi.

 

Gölcük Tarım İlçe Müdürlüğünde görevli Jüri Başkanı Serdar Memiş, Jüri Üyeleri Nebahat Hocaoğlu, Önder Bekil, Ulvi Aydın’ın değerlendirme yaptığı elma yetiştiriciliği yarışması Starking Delicious, Golden Delicious, Star Krimson ve Granny Smith, Margaritta Marilla (Gölcük Armudu) dallarında yapıldı.

 

Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda;

Starking Delicious dalında

1. Arif İnceoğlu

2. Zafer Gövez

3. İhsan Atabaş

4. Kamil Çolak

5. Fatih Bayraktar

 

Golden Delicious dalında

1. Ahmet Çolak

2. Hakkı Özdemir

3. Yusuf Çolak

4. Hüseyin Gövez

5. Yakup Macar

 

Star Krimson dalında

1. İsmail Şerit

2. Yusuf Çolak

3. Hakkı Şerit

4. Arif İnceoğlu

5. Hakkı Özdemir

 

Granny Smith dalında

1. Yusuf Çolak

2. Fatih Bayraktar

3. Kamil Çolak

4. Arif İnceoğlu

5. Metin Denizli

 

Margeritta Marilla (Gölcük Armudu) dalında

1. Hüseyin Öner

2. Fahri Batu

3. Zafer Gövez

4. Sedat Fidan

5. Dursun Hür

 

Protokol ve ödül alanlar elmaların önünde çekildikleri resimle ödül sona erdi.

20 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR