İhsaniyeli minibüsçüler, Büyükşehir’den şikayetçi

S.S. 46 Nolu İhsaniye Minibüsçüler Otobüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Bozcan Karakoç, kendi kooperatifleri güzergahlarındaki usulsüz...

BÜYÜT

S.S. 46 Nolu İhsaniye Minibüsçüler Otobüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Bozcan Karakoç, kendi kooperatifleri güzergahlarındaki usulsüz yapılan yolcu alımı ile ilgili Büyükşehir Belediyesi’ne yüklendi.

S.S. 46 Nolu İhsaniye Minibüsçüler Otobüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Bozcan Karakoç, kendi kooperatifleri güzergahında yer alan duraklardan bazı kooperatif araçlarının yolcu alarak rant sağladıklarını iddia etti. “S.S. 41 Nolu İzmit-Gölcük Otobüs ve Minibüs İşletme Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi , S.S. 65 Nolu Yazlık Otobüs ve Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, S.S. 142 Nolu Hisareyn Otobüs ve Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi”nin bu güzergahta S.S. 46 Nolu İhsaniye Minibüsçüler Otobüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin yolcu başına aldığı ücretten daha düşük ücret aldığını belirten Karakoç, belirtilen kooperatifleri haksız yere kar ve kazanç sağlamakla suçladı.

“UYARI VE CEZALAR ÇİĞNENDİ”
Karakoç, “Karayolları Trafik Kanunu, Büyükşehir Belediye Kanunu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Yönetmeliğine göre Toplu Taşımacılık faaliyeti içindeki Kooperatiflerin birbirlerinin güzergahında yolcu taşımacılığı yapmaları yasaktır. Bu konuda da denetimlerin yapılmaması nedeniyle mağdur edildiğimizbilinmesine rağmen gerekli uyarı ve cezalar ilgili kooperatiflere verilmemekte kuralların çiğnenmesine müsaade edilmektedir” dedi.

“AÇIKÇA KAYRILMA VAR”
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı UKOME Başkanı Abdulmuttalip Demirel, Başkan vekili Salih Kumbar’ı da sorunu çözme noktasında değil çözümsüzlüğe gitme noktasında işlemler yapmakla suçlayan Karakoç, “Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın’ın ise görüşme taliplerini kabul etmediğini ve bu durumun da diğer kooperatiflerin açıkça kayırıldığını göstermektedir” açıklamasında bulundu.

BÜYÜKŞEHİR SİNDİRMEYE ÇALIŞIYOR
Karakoç, “Kooperatifimizin 1999 yılında İhsaniye Belediyesi tarafından düzenlenen ihale ile kazanılmış hakları ihlal edilmektedir. Büyükşehir Belediyesinden ihale ile aldığımız güzergah baskılarla değiştirilmiş Denizevler'de oturan binlerce vatandaş mağdur edilmiştir. Vatandaşların evlerinin yakınlarındaki duraklar yerine uzak noktalara kadar yürüme zorunda bırakılmış olmaları Büyükşehir Belediyesinin yukarıda belirttiğimiz yetkililerine sunulan binlerce imzalı dilekçelerle açıklanmaya çalışılsa da Biz yaptık oldu şeklindeki yaklaşımlarla sindirilmeye çalışılmaktadır. Bu kişilerin görevlerini yaparken hukuka saygı göstermedikleri, vatandaşların mağduriyetini anlamadıklarını, insan faktörünü göz önüne almadıkları açıktır.” diyerek şikayetlerini sıraladı.

16 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR