Kartepe ilk mahalle konağına kavuştu

30 Mart yerel seçimleri öncesi aday adaylığı ve daha sonrasında ise adaylığı sırasında Kartepe’nin geleceğini şekillendirecek 41 vizyon projesini Kar...

30 Mart yerel seçimleri öncesi aday adaylığı ve daha sonrasında ise adaylığı sırasında Kartepe’nin geleceğini şekillendirecek 41 vizyon projesini Kartepelilerle paylaşan Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, seçim döneminde verdiği sözleri hizmete dönüştürmeye devam ediyor. İlçe halkını sosyal ve kültürel mekanlarla buluşturma hedefiyle hayata geçirilen Mahalle Konakları projelerinin açılışları Uzunçiftlik Mahallesi’nde bulunan Hasanpaşa Mahalle Konağı ile start aldı.

MAHALLE KONAĞI

Mahallelerdeki hizmet kalitesini artırmak amacıyla Uzunçfitlik Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan Hasanpaşa İş Merkezi binasını Kartepe Belediyesi devr alarak mahalle konağına dönüştürdü. Mevcut 3 katlı binada uygulanan proje ile; zemin katı sağlık kabini, 1. Katta Akşemseddin Bilgi Evi, Emekli Odası ve Muhtarlık Ofisi, 2. Katta ise KAR-MEK Kurs Merkezi ile Kadın Spor ve Yaşam Merkezi mahalle sakinlerinin hizmetine sunuldu.

YOĞUN KATILIM

Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in 41 vizyon projesinde yer alan yatırımlardan biri olan Mahalle Konağı projelerinin ilkinin açılışında Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Sami Demirci, Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker, meclis üyeleri, kursiyerler ve mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Mahallesine böylesi müstesna bir hizmet binasına kavuşturduğu için Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e teşekkür eden Uzunçiftlik Mahalle Muhtarı Nuri Kılıç, “Belediyemizin, Kartepe’nin her yerinde böylesi bir çok hizmeti olduğunu biliyor ve görüyoruz. Buradan sayın Belediye Başkanımız Hüseyin Üzülmez ve emeği geçen tüm ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunarım” dedi. Hasanpaşa KAR-MEK kursiyeri Nurşen Yanar’da taleplerinin çok üstünde hizmetleri kursiyerlerle buluşturan Başkan Üzülmez’e teşekkür çiçeği takdim etti.

TÜM ENERJİMİZLE ÇALIŞIYORUZ

İlçe halkının verdiği destekle beraber Kartepeyi hak ettiği hizmetlere ve yaşam standardına kavuşturmak için çalıştıklarına dikkat çeken Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Ülkemizde çok hızlı bir değişim ve gelişim süreci yaşamaktayız. Bu hızlı değişim ve gelişim süreci özellikle ilçemizde oldukça fazla hissedilmektedir. İlçemizin bir kentin ihtiyacı olan kurumlara sahip olması adına tüm enerjimizle çalışıyoruz” dedi.

YATIRIM MERKEZİ

Başkan Üzülmez, “Noterimiz, banka şubelerimiz birer birer ilçede hizmet vermeye başladılar. Kent merkezi çalışmalarımız çerçevesinde Kartepe Belediyesi Hizmet Binasının da yapılması için ihale süreci bitti. Yine bu bölge Kaymakamlık Hizmet Binasının inşaat çalışmalarında sona gelindi. Diğer taraftan özel üniversite, şehir otelleri, yeni nitelikli konutlar yapılıyor. Yapılan bu yeni yapıların ihtiyacı olan alt ve üst yapı yatırımları da bir yandan devam ediyor. Kısacası ilçemizi bir yatırım merkezi durumuna getirdik” dedi.

BELGELER TAKDİM EDİLDİ

Hasanpaşa’daki binayı Kartepe Belediyesine devreden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na da teşekkür eden Başkan Üzülmez, Uzunçiftlik Mahallesi başta olmak üzere ilçe halkına yönelik gerçekleştirilen projelerden de bahsetti. Başkan Üzülmez daha sonra protokol üyeleriyle birlikte açılış kurdelesini kestiği konağı gezdi. Mahalle sakinlerinin teşekkürlerini de kabul eden Başkan Üzülmez, KARMEK kursiyerlerine kurs bitirme belgelerini de takdim etti.

21 Mayıs 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR