Tuvalet ihalesi elde kaldı

İzmit Belediyesi’ne ait taşınmazların ihalesi dün gerçekleştirilirken Fevziye Cami yanındaki tuvalet ihalesine ise bu sefer talipli çıkmadıİzmit Beled...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi’ne ait taşınmazların ihalesi dün gerçekleştirilirken Fevziye Cami yanındaki tuvalet ihalesine ise bu sefer talipli çıkmadı

İzmit Belediyesi’ne ait taşınmazların ihalesi dün İzmit Belediyesi Encümen Salonu’nda İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Üzülmez başkanlığında yapıldı. İhalede yedi taşınmazın satışı gerçekleştirilirken geçtiğimiz aylarda 17 bine satıldığı halde alıcının parayı ödeyememesi nedeniyle Fevziye Cami yanındaki tuvaletin ihalesi tekrar gerçekleştirildi. Fakat bu kez de tuvalet ihalesine katılımcı olmadı. Ayrıca Turgut Mahallesi 20’nci pafta, 4544 ada,1 nolu parselin güney batısındaki yol boşluğunda bulunan büfe yeri ihalesine de kimse katılmadı.

İŞ MERKEZİ YAPILACAK
Durhasan Köyü'nde bulunan yaklaşık 2 bin dönümlük ticari arsa için Tanışlar Yapı Malzemeleri İnşaat ve Simgemat Madencilik isimli iki firma katıldı. Tahmini bedeli 1.5 milyon+KDV olan arsayı kapalı zarf usulü yapılan son turda Simgemat Madencilik adına ihaleye katılan Ali Bayındır 1 milyon 726 bin TL+KDV vererek ihaleyi kazandı. Bayındır, alanda iş merkezinin yapılacağı öğrenildi.

İKİ DÜKKANI DA ALDI
Encümende Tepecik Mahallesi'ndeki Belediye-İş Hanı’nda bulunan yaklaşık 20 metre karelik dükkan için ise Saliha Melek Gürbüz adına katılan İbrahim Gürbüz 20 bin 500 TL'ye, yine Belediye İş hanında bulunan yaklaşık 33 metre karelik olan dükkanı da 30 bin TL vererek aldı.

63 BİN LİRAYA ALDI
Kocaeli Bölge Tiyatrosu'nun bulunduğu alanların ihalesine katılım sağlanmadı. Encümende Ömerağa Mahallesi Belsa Plaza'da bulunan ve muhammen bedeli
45 bin TL olan 24 metre karelik dükkan için Pınar Atabay, Ahmet Kış, Özgür İlhan ve Kemal Çınar ihaleye katıldı. Sözlü turlarda Pınar Atabay ihaleden çekildi. Sözlü turun tamamlanmasının ardından kapalı zarf usulüyle ihaleyi 63 bin TL'ye Özgür İlhan aldı.

AHMET KIŞ KAZANDI
Encümende yine Ömerağa Mahallesi'nde Belsa Plaza'daki 45 bin TL değerindeki 24 metre karelik dükkan için Mehmet Akif Erdoğan, Ahmet Kış, Özgür İlhan ve Kemal Çınar katıldı. Tüm katılımcıların sözlü turda devam etmeleri nedeniyle kapalı zarf usulü sonrasında Ahmet Kış, ihaleyi 59 bin TL'ye aldı. Son olarak yine Belsa Plaza'da 45 bin TL'ye olan 24 metre karelik dükkanın ihalesi yapıldı.

İKİ İHALEYE KATILIM OLMADI
Ömerağa Mahallesi Belsa Plaza 1-2 Blok 1. Kat 95 Nolu bağımsız bölümün İhalesine de Özgür İlhan, Ferhat Özcan, İbrahim Gürbüz ve Kemal Çınar girdi. İhalenin başında İbrahim Gürbüz, sözlü turda da Kemal Çınar ihaleden çekildi. Sözlü turun ardından kapalı zarf usulü yapılan ihaleyi Özgür İlhan 55 bin TL ile aldı. Emlak İstimlak Dairesinden gelen maddelerin ardından Fevziye Camii yanındaki ve Turgut Mahallesi'ndeki büfenin ihalesine geçildi. Ancak iki ihaleye de katılım olmadı.
Haber:Seda DEMİRAL

13 Mayıs 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR