Ali Sarı güven tazeledi

  Kocaeli Fırıncılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Sekapark Otel’de 10. genel kurulunu gerçekleştirdi. Genel kurula Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim K...

 

Kocaeli Fırıncılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Sekapark Otel’de 10. genel kurulunu gerçekleştirdi. Genel kurula Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kocaeli Vali yardımcısı Mustafa Ünlüsoy, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ ve birçok oda üyesi de katılım gösterdi. Genel kuruluda 148 üye oy kullanma hakkına sahip olurken, genel kurulun divan başkanlığını Halil İbrahim Balcı yaparken kâtip üyeliğe ise Kadir Durmuş ve Ahmet Güntepe seçildi.

KENTİMİZE LAYIK EKMEKLER

Kongrede konuşan İzmit Belediyesi Başkanı Nevzat Doğan, “Biz ekmeksiz doymayan bir milletiz. Biz İzmit Belediyesi olarak birçok alanda iddialı olacağız. Bunlardan bir tanesi de İzmit’i Turizm kenti yapmak. Hem sağlık turizmi hem de tarih turizmin yoğun olduğu bir kent olacak İzmit. Bizim sizden istediğimiz bu hedefler ile yola çıkan kentimize layık ekmekler üretmenizdir. Hem üretiminde hem tüketiminde bereketli olan ekmeklerle karnımızı doyuralım” şeklinde konuştu.

BİR EKSİĞİMİZ VAR

Konuşmasında İzmit’te üretilen ekmeğin sağlıklı ve kentimize yaşan yurttaşlara layık ekmekler olduğuna dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Fırıncılar şehri en iyi tanıyan insanlardan biridir. Üretilen ekmeklerin kentimizde yaşayan insanlarımıza layık olması önemlidir. Yalnız bir eksiğimiz var. Herkesin kendi kafasına göre fırın açması hem kaliteyi hem de fiyatı arttırıyor. Bu durum vatandaşlarımız açısından sıkıntılı bir durum. Çoğu zaman basından görüyoruz. Kafasına göre fırın açan insanların belediye önlerinde bağırdıklarını biliyoruz. Bana göre fırıncılar odasının müsaadesi olmadan kimse fırın açmasın. Büyükşehir Belediyesinin ya da ilçe belediyelerin görevi fırın açmak değildir. Vatandaşın yapamadığını belediye yapar. Neden vatandaşın yapabileceği şeyi Belediye yapmak zorunda kalıyor” ifadelerini kullandı.

 

 

ODALAR YÖNETİME ORTAK OLSUN

Kocaeli Ticaret Odası olarak Kocaeli’nde bulunan bütün odalara destek verdiklerini belirten Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, “Biz ticaret odası olarak sizin her zaman yanınızda olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Biz Kocaeli’nde hatta belediyeler de olmazsa olmazı istiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızın da dediği gibi eğer bir fırın açılacaksa bunun kararını fırıncıları odası karar versin. Ya sistemi değiştireceğiz. Ya da sistemin içine dâhil olacağız. Bu durum sadece fırıncılar odası için değil. Bütün odalarımız için geçerli. Kendi alanlarında karar organları oluşturan odalar şehrin yönetiminde ortak olacaklardır” dedi.

ALİ SARI KİMDİR?

1968 doğumlu Ali Sarı baba mesleği olan fırıncılık mesleğine devam ediyor. 13 yıldır fırıncılar odasında yöneticilik yapan Sarı 2010 yılında oda başkanı seçildi. İzmit İmam Hatip Lisesinden mezun olan Sarı evli ve 2 çocuk babası.Başkan olarak ikinci kez seçiliyor.

Yönetim Kurulu (Asil)

Levent Saroğlu, Mehmet Aydemir, Mahir Çelik, İsmail Yıldırım, Kenan Kalyoncu, Murat Altunay

Yönetim Kurulu (Yedek)

Mustafa Kalender, Ramazan Gür, Hüsnü Özcan, Harun Parmaksız, Engin Balta, Selim Olgun, Salih Malçok

Denetim Kurulu (Asil)

Erkan Alkan, Havzullah Saral, Deniz Atmaca

Denetim Kurulu (Yedek)

Hasan Gümüş, Tevfik Bilgin, Muzaffer Demir

16 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR