“Sefa Sirmen hesap yapamadığını gösterdi”

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Sefa Sirmen’in en az yüzde 60 oy alırım tespitini değerlendirerek, “Bu tespitle hesap yapamadığını gösterdi. Yüzde 40’l...

BÜYÜTAKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Sefa Sirmen’in en az yüzde 60 oy alırım tespitini değerlendirerek, “Bu tespitle hesap yapamadığını gösterdi. Yüzde 40’ları bile alamayacaklarını görmüş olmaları lazımdı” dedi

AKP’nin haftalık basın toplantısı dün parti binasında gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan İl Başkanı Mahmut Civelek, diğer partilerle ilgili bazı eleştirilerde bulundu. Civelek, “Şehrimiz sanayi kenti olma özelliğinin yanı sıra Avrupa’nın bilişim vadisi olma yönünde ilerlemektedir. Bilişim Vadisi genç girişimcilere fırsatlar sunmaktadır” dedi. Civelek, “Kocaeli’de bilgisayarsız öğrenci kalmadı. AKP’nin gelecek hedeflerine nasıl ulaştığını ispatladık” diye konuştu.

“BİRAZ UTANMA OLMALI”
AKP’yi gençler üzerinden yıpratamayan muhalefetin bunu öğretmenler üzerinden yapmaya çalıştığını belirterek sözlerine başlayan Mahmut Civelek, “İnsanlarda biraz utanma olmalı. Sorunların AKP’ye devredilmesi yavuz hırsızın ev sahibini bastırmasıdır. Bugün gelişmiş ülkelerde bile eğitim sorunu yaşanmaktadır. Toplumla doğrudan alanlarda reform yapmak zor bir iştir. Bunu da biz yapıyoruz. Eğitim sisteminde bizi çekemeyenler şimdi de dershane üzerinden kriz yaratmaya çalışmaktadır. Bu çalışmalar AKP kurulduğundan beri görüştüğümüz konulardır” dedi.

“AKP’LİLERİN HAVALİMANI DEĞİL”
CHP’lilere cevap veren Civelek, “Bizi raylı sistem olmamasıyla eleştiriyorsunuz. Bir Cengiz Topel Havalimanı girişimimiz oldu. Burası AKP’lilerin havalimanı değil. Sayın CHP vekilleri gelin hep beraber bunu kalkındıralım” dedi. BBP İl Başkanı Serhat Duyar’a destek olduğunu kaydeden Civelek, “CHP’de siyaset yapıyor gibi davranıyorsun. İl Başkanları toplantısında konuştuğumuz halde gidip birilerinin aday adayları hakkında haber olmaya çalışıyorsun. Sen git ilçelerde aday çıkar da sonra şikayet mekanizması çalıştır” diye konuştu.

“SAMAN ALEVİ DEĞİLİZ”
MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün Barzani görüşmesini diline doladığını da belirten Mahmut Civelek, “Sen samimiysen Barzani ve Talabani yardımlarına imzasını atan Devlet Bahçeli ile yollarını ayır da görelim. Kimse bize ders vermeye çalışmasın. Tek vatan tek millet yolunda canımızı vermeye hazırız” dedi. Bir profesörden yardım alarak sandıklardaki üye sayısını nasıl artırabileceklerini görüştüklerini de dile getiren Civelek, “Biz sadece seçime endeksli çalışmayız. Biz saman alevi değiliz. Sistemli çalışan bir teşkilatız” ifadelerine yer verdi.

“ARIZALARI GÖNDERMEK GÖREVİM”
Daha sonra partiden ihraç edilen Gökhan Ayyıldız ile ilgili konuşan Civelek, “Birkaç yakınını işe sokmuş demekten başka bir şey diyemiyorlar. İşe soktuklarımız yalnızca AKP’liler değil. Herkese yardımcı olamaya çalışıyoruz. Burası iş bulma kurumu değil. Ben il başkanı olduktan sonra partiden ihraç ettiklerimiz bir elin parmaklarını geçmez. Tüzük kararını uygular yolumuza bakarız. O şahısla tanışmıyorum bile. Sabırlıyım. Alkışlanmayı bildiğim gibi eleştirilmeyi de bilirim. Arızaları partiden göndermek benim görevim” dedi.

“ONLARIN SANDIĞI GİBİ BİR KAPI YOK”
Civelek, Büyükşehir’in kapılarını kıracaklarını söyleyen MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Saffet Sancaklı’ya da cevap vererek, “Kırma dökme işleri ile milletin gönlüne giremezsiniz. Biz kardeşlik istiyoruz. Büyükşehir’de onların sandığı gibi bir kapı yok. Büyükşehir, halkı ile iç içedir” dedi. CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Sefa Sirmen’in yüzde 60 hedefini eleştirmeyi de ihmal etmeyen Civelek, “Kendisi zaten hesap yamadığını bize gösterdi. O kamuoyu yoklamalarına baksa yüzde kırkları bile alamayacağını görmüş olması gerek. Biraz sabır sadece 4 ay kaldı. Biz düşündüğümüzden de fazla oy alacağız. Vakit yaklaşsın. Biz başkaları gibi atıp tutmayı sevmeyiz. Seçimler yaklaşsın net rakamları vereceğiz” diyerek açıklamasına son verdi.

25 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR