“Anadolu dernekleri sayfası kapanmıştır”

4 Ocak 2012’de Kocaeli’de yerel ve anadolu derneklerini temsil etme adına kurulan fakat dernekleri temsil etme adına başarılı olamadığı ve sanal bir...

4 Ocak 2012’de Kocaeli’de yerel ve anadolu derneklerini temsil etme adına kurulan fakat dernekleri temsil etme adına başarılı olamadığı ve sanal bir dernekten ibaret olduğu iddia edilen ve 22 derneğin üye olduğu dernekten Kocaeli Dersimliler Derneği Başkanı Ruhi Çelik, Kars, Ardahan, Iğır Serhat illeri Derneği Başkanı Nejdet Karataş, Sivaslılar Derneği Başkanı Gülüzar Tuncer ve Kuruçeşme Trabzonlular Derneği Başkanı Baki Bulut hem başkanlığını yaptıkları dernek olarak hemde şahsi olarak istifa ettiklerini açıkladı.

 

DERNEK DEĞİL SANAL BİR KURUM

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kocaeli Dersimliler Derneği Başkanı Ruhi Çelik, “Kocaeli’de kurulan ancak bütün çaba ve gayretlerimize rağmen hayali adres ve sanal kurum olanın ötesine geçemeyen, hiç bir faaliyeti olmayıp, ismi Anadolu ile başlamasına rağmen, Anadolu’nun hiçbir ilinin hak hukuk ve kültürel erozyonu ile ilgisi olmayan, yasal zemine oturtulması için verilen çabalarımızın uzun vadede bile yararlı olmayacağını düşündüğümüzden mevcut yönetim kurulu başkanı Necmettin Kaya’nın yönetim anlayışının doğurabileceği hiçbir yasal sorumluluğu ve mesuliyeti kabul etmiyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

O SAYFA KAPANDI

Kendileri için Anadolu Dernekleri sayfasının kapandığını belirten Çelik, “Bu mesuliyeti kabul etmeyeceğimizden 10-025-123 kütük numaralı Kocaeli Anadolu İlleri Sosyal Yardımlaşma ve Kalkındırma Kültür Derneği’nin dernek yönetim kurulu üyeliğinden ve dernek üyeliğinden istifa ediyoruz. İstifa dilekçemizi sunabilceğimiz söz konusu derneği fiziki bir adresi bile olmadığından, istifalarımızı Kocaeli İl Dernekler Müdürlüğü’ne sunuyor ve bu dernekle bireysel yada kurumsal hiçbir ilgimiz ve sorumluluğumuzu kalmadığını belirtiyoruz. Bizim için Anadolu Dernekleri sayfası kapanmıştır” şeklinde konuştu.

Ahmet HAZER

13 Haziran 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR