Oy kullanacak engelliler için İnce ile görüşüldü

Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisi Yönetimi, engellilerle ilgili bazı konuları görüşmek üzere Vali Yardımcısı Aziz İnce’yi makamında ziyaret ett...

Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisi Yönetimi, engellilerle ilgili bazı konuları görüşmek üzere Vali Yardımcısı Aziz İnce’yi makamında ziyaret etti.  Ziyarete Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, Genel Sekreter Gültekin Görüm, Engelliler Meclisi Başkanı Nesrin Atar ve Engelliler Meclisi Yürütme Kurulu üyeleri katıldı.

 

“TÜM İMKANLAR SEFERBER EDİLMELİ”

Engelli bireylerin sahip oldukları temel hak ve özgürlüklerden herhangi bir kısıtlama olmaksızın yararlanabilmelerini istediklerini söyleyen Nesrin Atar, engellilerin oy kullanabilmeleri için ilimizdeki tüm imkan ve yetkilerin seferber edilmesi gerekliliğine dikkat çekti. Gültekin Görüm, 1 Kasım’da engellilere uygun araçlar vasıtasıyla ulaşım ve erişimin gerçekleşmesini istediklerini ifade etti. Abdullah Köktürk ise engellilerin oy kullanacakları binalara iyileştirmelerin yapılması konusunda görüş bildirdi.


ÇALIŞMA YAPACAKLARINI SÖYLEDİ

Aziz İnce konunun temelden yani kanun bazında çözülmesi gerektiğini vurgulayarak, Yüksek Seçim Kurulu tarafından yapılacak mevzuat değişiklikleri ile tüm seçim noktalarının engellilerin kullanımına uygun hale getirilebileceğini söyledi. Konuyla ilgili il bazında alınabilecek önlemlerle ilgili notlar alan İnce, engellilerin ulaşım ve erişim sorununu çözmek adına çalışma yapacaklarını söyledi.

27 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR