Mithat Ağa: Cüneyt Çakır’dan daha iyisiniz

Ağa, Süper Lig’de takım olmamasının hakemlere yansıdığını da sözlerine ekledi. Futbol İl Temsilcisi Mithat Ağa, hakemlerin Kavakçılık Sosyal Tesisler...

BÜYÜT

Ağa, Süper Lig’de takım olmamasının hakemlere yansıdığını da sözlerine ekledi. Futbol İl Temsilcisi Mithat Ağa, hakemlerin Kavakçılık Sosyal Tesisleri’ndeki panelde söz aldı ve hakemlere yönelik ilginç kelimeler kullandı. Kocaeli’deki hakemlerden övgü ile söz eden Ağa, “Bana şirin görünmenize gerek yok. Çünkü ben hepinizin görevinizi alnınızın akı ile yaptığınızı iyi biliyorum” diye konuştu.

 

İNSAN İDARE EDİYORSUNUZ

Mitat Ağa, Kocaeli bölgesi hakemlerine şu cümlelerle seslendi: “Hakem kardeşlerim sahada tek başınadır. Sahada 22 sporcu, yedek kulübeleri ile birlikte yaklaşık 40 insanı idare etmek zorundalar. Sahadaki tüm kararlarını tamamen vicdanları ile veriyorlar. Hatalar elbette olacaktır, hepimiz insanız. Hakemler sahada hata yaparken, bizler de masa başında hatalar yapıyoruz. Hiç birinizin bana şirin görünmenize gerek yoktur. Hepinizin görevinizi alnınızın akı ile yaptığına inanıyorum” diye konuştu.

 

HAKEMLERİN YANINDAYIZ

Kocaelili hakemlerin en iyi yerleri hak ettiğini ifade eden Ağa, “Benim en büyük üzüntüm Süper Lig’de olmamanızdır. Ama bu sizden kaynaklanmıyor. Ne yazık ki ilimizde Süper Lig’de bir takımımız yok. Çok sayıda maç oynatıyoruz, ancak Süper Lig’de ya da PTT 1. Lig’de takım olmaması sizlere de yansıyor. Her zaman size güvendim, güvenmeye de devam edeceğim. Hatalar ve bazen olaylı maçlarımız olacaktır, ancak benim sizden tek istediğim bildiğiniz yolda gidin ve her zaman güvendiğiniz insanlarla hareket edin. Taban birlikleri her zaman sizin arkanızda” şeklinde konuştu.

 

ÇAKIR’DAN DAHA İYİSİNİZ

Ağa, ilimiz hakemlerinin potansiyelinin çok yukarılarda olduğunun altını çizerek, şöyle konuştu: “Fransa’da bu hafta sonu bir maç izledim. Verilen penaltı kararı ve çıkan kırmızı kartın ardından 4. sınıfa giden oğlum bile hakemi yuhaladı. Hatalar dünyanın her yerinde, en üst liglerde de var. Geçen sezon yaptığınız fedakarlıkları iyi biliyoruz. Sizler bana göre Cüneyt Çakır’dan daha iyi hakemlersiniz. Allah hepinize hakem şansı versin.”

18 Ağustos 2014 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR