CHP&'li başkanlar toplanacak

CHP il ve belediye başkanlarıyla seçim sonuçlarını değerlendirecek.TBMM’deki yemin krizinin AKP ile varılan mutabakatla birlikte aşılmasının ardından...

BÜYÜT

CHP il ve belediye başkanlarıyla seçim sonuçlarını değerlendirecek.

TBMM’deki yemin krizinin AKP ile varılan mutabakatla birlikte aşılmasının ardından CHP, İl Başkanları ve Belediye Başkanları ile Perşembe ve Cuma günü ayrı ayrı toplantılar yaparak 12 Haziran genel seçimlerinin sonuçlarını masaya yatıracak. Toplantıların ardından seçim sürecinde uzun süredir dinlenemeyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kısa süreli bir tatile çıkması bekleniyor.

Ergenekon davası kapsamında tutuklu bulunan milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal’ın tahliye taleplerinin reddedilmesini protesto için yemin etmeyen CHP, AKP ile ortak yapılan “Tüm siyasi partilerin ve milletvekillerinin, milletimizin kendilerine verdiği bu onurlu görevi yerine getirmeleri için TBMM’de olmaları gerektiğine inanıyoruz” açıklamasının ardından dün TBMM Genel Kurulu’nda Hükümet Programı üzerindeki görüşmeler öncesi yemin etti ve kriz aşıldı.

-İL BAŞKANLARI PERŞEMBE, BELEDİYE BAŞKANLARI CUMA GÜNÜ TOPLANACAK-
Yemin krizinin aşılmasının ardından CHP, İl Başkanları ve Belediye Başkanları ile ayrı ayrı toplantılar yapacak. CHP İl Başkanları toplantısı 14 Temmuz Perşembe günü saat 11.00’de parti genel merkezinde yapılacak. Toplantıda öncelikli olarak seçim sonuçlarının ele alınması ve seçimde beklenenin altında oy oranında kalınmasının nedenleri tartışılacak. CHP’li il başkanları, illerindeki seçim sonuçlarına ilişkin Genel Merkez’e gönderdikleri raporları anlatma fırsatı bulacaklar.

İl Başkanları toplantısının ardından 15 Temmuz Cuma günü de CHP’li Belediye Başkanları parti genel merkezinde bir araya gelecek. Toplantıda CHP’li belediyelerin seçim sonuçlarına etkisi ve özellikle belediyesi CHP’li olmasına karşın son seçimde AKP’nin birinci parti çıktığı il ve ilçelerin durumu değerlendirilecek. Bazı yerlerdeki CHP’li Belediye Başkanları ile adaylar ve örgüt arasındaki uyumsuzluk da toplantıda gündeme gelecek.

-KILIÇDAROĞLU KISA SÜRELİ BİR TATİLE ÇIKACAK-
TBMM’nin yarın yapılacak Hükümet’e güvenoylaması oturumunun ardından tatile girmesi bekleniyor. İl ve Belediye Başkanları toplantılarının ardından da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kısa süreli bir tatile çıkması bekleniyor. Kılıçdaroğlu, seçim sürecinde 81 il ve 250’nin üzerinde ilçede miting yapmış, seçimin ardından da tutuklu milletvekillerinin serbest bırakılmamasıyla yemin krizi dolayısıyla yoğun bir mesai harcamıştı. Kılıçdaroğlu, bu yorgunluğunu gidermek için İl ve Belediye Başkanları toplantılarının ardından kısa süreli bir tatile çıkacak.

12 Temmuz 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR