Mobilya ihracatında ilk 5’teyiz

Türkiye’nin ihracat devi kentlerinden Kocaeli, ağaç mamulleri ve orman ürünleri sektöründe de yine adından söz ettiriyor. Bu alanda Türkiye’nin en fa...

BÜYÜT

Türkiye’nin ihracat devi kentlerinden Kocaeli, ağaç mamulleri ve orman ürünleri sektöründe de yine adından söz ettiriyor. Bu alanda Türkiye’nin en fazla ihracat yapan beşinci kenti durumundaki Kocaeli, geride kalan ekim ayı içinde 11 milyon 196 bin dolarlık ihracat yaptı. Bu rakam geçen yılın aynı dönemine göre 8 milyon 739 bin dolar olarak gerçekleşmişti.

 

100 MİLYONU GEÇTİK

Yıl bazındaki toplam değerlere göre ise Kocaeli’nin ihracat rakamı 100 milyon doları geçmiş durumda. Buna göre 2014 yılının ocak-ekim dönemindeki Kocaeli’nin ihracatının toplam olarak 104 milyon 500 bin dolar olarak açıklandı. Bu rakam geçen yılın ocak-ekim döneminde 79 bin 392 bin dolar seviyesindeydi.

 

İSTANBUL YİNE ZİRVEDE

Mobilya ve benzeri ürünlerin satışlarında ise zirvede İstanbul bulunuyor. 1 milyar 656 milyon 146 bin dolar ihracat yapan bu kenti 410 milyon dolar ile İzmir, 346 milyon dolar ile Bursa ve 164 milyon dolar ile de Ankara takip ediyor.

23 Kasım 2014 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR