Pilot eğitimlerinin ilk aşaması tamamlandı

RACE Projesi’nin önemli ayaklarından biri olan pilot eğitimlerin şubat ayındaki süreci tamamlandı. Mart ayında devam edecek olan Destekli İstihdamda D...

BÜYÜT

RACE Projesi’nin önemli ayaklarından biri olan pilot eğitimlerin şubat ayındaki süreci tamamlandı. Mart ayında devam edecek olan Destekli İstihdamda Değişim Yönetimi süreci katılımcılara aktarılacaktır.
CRM Yönetim Danışmanlık liderliğinde yürütülen “Türkiye’de Engellilerin Farkındalığını ve Kurumsal İstihdam Fırsatlarını Artırma” Projesi kapsamında planlanan Destekli İstihdam Uzmanı yetiştirilmesine yönelik Pilot Eğitimlerin ilk bölümü geçtiğimiz hafta yapıldı. Pilot Eğitimlerin ikinci aşaması, 06-07 ve 08 Mart tarihlerinde “Destekleyici İstihdam Modelinde Değişim Yönetimi” konu başlığı ile devam edecek.

3 GÜNLÜK PROGRAM
Proje yürütücüsü Kamile Canbay, toplamda 6 günlük olan eğitimlerin ilk aşaması olan 3 günlük programın beklenen hedefine ulaştığını belirtti. Ayrıca eğitimi vermek üzere ülkemizde bulunan Ronald Haccou ve Chiel Kamp’in bilgi ve tecrübelerini tüm samimiyetleriyle katılımcılarına aktardığı ve eğitim katılımcıların da eğitimin kendileri için üst seviyede faydalı olduğunu belirttiler.

DESTEK VERDİLER
Katılımcılar arasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İşkur Genel Müdürlüğü, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Kırka Bor İşletme Müdürlüğü, Kocaeli İŞKUR, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi, Kadıköy Belediyesi, Assan Hanil ve Dolunay Yetişkin Engelliler Derneğinde görevli, ilgili birimlerden, konusunda uzman, yönetici, meslek elemanı ve birim sorumluları yer aldı.

YOĞUN KATILIM SAĞLANDI
Ülkemizde İŞKUR’un başlatmış olduğu iş koçu uygulamasının engelli vatandaşlarımızın istihdamda devamlılığının sağlanması için çok önemli olduğu da tespit edildi. Bu kapsamda eğitimlere İŞKUR’dan yoğun katılım sağlandı ve iş koçlarının destekli istihdam konusunda eğitilmesi sağlandı. Özel ve kamu sektörü ile STK’lardan gelen katılımcıların Destekli İstihdam konusunda ülkemizde yetişmiş ilk uzmanlar olması ve bu konuda devamlılığın sağlatılmasına katkıda bulunmaları gerektiğine dikkat çekildi.

UYGULAMA YAPILDI
Destekli İstihdam eğitim sunumları, video ve uygulamalarla katılımcıların uzmanlaşmasına yönelik aktaran eğitmenler, katılımcıların ülkemize özel Destekli İstihdam Modeli geliştirebileceğini ifade ettiler. Eğitimler sırasında çok sayıda uygulama yapıldı. Ödev ve projelerle Destekli İstihdamın katılımcılar tarafından anlaşılması ve benimsenmesi sağlandı.

EĞİTİMLER ÖNEMLİ
Eğitimin ikinci gününde Teona Otel’e gelerek eğitime katılan İŞKUR Kocaeli İl Müdürü Öztekin Kaşukci, eğitimlere olan desteğini devam ettirdi. Kaşukçi, projenin ve pilot eğitimlerin engelliler ve istihdam sektörü için çok önemli olduğunu ifade etti. Eğitmenlerle ve katılımcılarla da bir süre sohbet eden Kaşukçi, eğitimlere katılan iş koçlarının diğer çalışanları destekleyeceğine inandığını ve bu sayede destekli istihdamın uygulamasında kurum olarak örnek teşkil edeceklerini söyledi.

02 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR