“Baştopçu’dan sonra partinin ağabeyi benim”

AKP Teşkilatı’nın nöbetçi milletvekilliği uygulaması gereği dün nöbet sırası Zeki Aygün’deydi. Gündeme ilişkin konuları değerlendiren Aygün, Muzaffer...

BÜYÜT

AKP Teşkilatı’nın nöbetçi milletvekilliği uygulaması gereği dün nöbet sırası Zeki Aygün’deydi. Gündeme ilişkin konuları değerlendiren Aygün, Muzaffer Baştopçu’nun son vekillik dönemiyle ilgili olarak, “Muzaffer ağabey varken, bu partinin ağabeyi o idi. O’ndan sonra bu partinin ağabeyi ben olacağım” dedi

AKP Teşkilatı’nın nöbetçi milletvekilliği uygulaması yeni yılda da devam ediyor. Vatandaşın sorunlarını vekillerle paylaştığı bu uygulama gereği dün nöbet sırası AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün’deydi. AKP İl Binası’nda Aygün ile görüşmek için gelen vatandaşla görüşmeden evvel basın mensuplarının sorularını yanıtlandıran Aygün, AKP Teşkilatı’nın güçlenerek bugünlere geldiğini belirterek, “2014 yerel seçimlerinde de bu teşkilat 13-0’ı sağlayacaktır” dedi.

“KABUL ETMİYORUM”
SEDAŞ'ın özelleşmesi ile ilgili açıklama yaparak sözlerine başlayan Aygün, “Özelleştirmeden önce hiçbir problem yok, özelleştirme sonrasında problem var demek yanlıştır. Kurum aynı kurumdur. Özelleştirme sonrası büyük sorun varmış gibi gösterilmesini kabul etmiyorum. Göçle beraber toplumun istekleri artmıştır. Asıl sorun bu artan isteklere alt yapının gerekli cevabı verememesi ve iletişim kopukluğudur. Sorunu yaşayanlar ve bu sorunlar çözüm sunacaklar arasında iletişimi sağladık. Çok güzel bir iletişim kurduk; ancak 40 yıllık sorunlar 40 günde çözülmüyor" dedi.

“KAYIP KAÇAK BEDELİ YÜZDE 1 OLDU”
Aygün, “EPDK ne kadar bütçe veriyor ise SEDAŞ o kadar yatırım yapabiliyor. Sonuç olarak Gölcük ve Karamürsel’deki trafo merkezlerinin kapasiteleri yükseltildi. İzmit kent merkezindeki trafoların gücü de artırıldı. Her bölgenin kendi kayıp kaçak bedelini ödemesi hakkında çalışmalarımız var. Bundan sonra herkes kendi bölgesinin vatandaşının kayıp kaçak bedelini ödeyecek. Ayrıca Kocaeli'de SEDAŞ özelleştirilmeden önce yüzde 13 olan kayıp kaçak bedeli yüzde 1'e indi” ifadelerini kullandı.

“PARTİNİN AĞABEYİ BEN OLACAĞIM”
Yerel seçimler konusunda da düşüncelerini paylaşan Milletvekili Aygün, “2009 yerel seçimlerinde 13-0 dediğimde bana gülüyorlardı. Dediğim gerçek oldu ve sonra ben güldüm. Bu başarıyı o günkü teşkilatımız ile başardık. İl Başkanımız Mahmut Civelek'in bayrağı yere düşüreceğine inanmıyorum. Civelek benim talebemdi. Teşkilatların gücü yerel seçimlerde ortaya çıkmaktadır” dedi. Muzaffer Baştopçu’nun son vekillik dönemiyle ilgili olarak da konuşan Aygün, “Muzaffer ağabey varken, bu partinin ağabeyi o idi. O’ndan sonra bu partinin ağabeyi ben olacağım” dedi.

“ÇİN’DEN GETİRECEK DEĞİLİZ”
Son olarak ise Maşukiye'de yapılacak olan taşocağına kendisinin de en başta karşı olduğunu belirten Aygün, “Doğayı korumak hepimizin görevi. Mevcut taşocaklarıyla bu iş yapılırsa daha zor olacak. Buna karşı çıkmak yanlış. Taşı Çin'den getirecek halimiz yok. Devletin Valisi taahhüt ediyorsa inanacağız. Karşı çıkarken biraz mantıklı olmak lazım” şeklinde konuştu.

06 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR