Türkkan, çocuk parkındaki yüksek gerilim hattını sordu

Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede “Yüksek gerilim hattı, başta çocuklar olmak üzere mahalle halkı için tehlike arz...

Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede “Yüksek gerilim hattı, başta çocuklar olmak üzere mahalle halkı için tehlike arz etmektedir.  Yüksek gerilim hatları, içinden geçen güçlü elektrik enerjisi nedeniyle manyetik alan oluşturmakta ve bu manyetik alanlar yaydıkları radyasyon ile kanser riskini ortaya çıkarmaktadır.  Mahalle halkı binlerce volt elektriğin geçişini sağlayan bu hattın kaldırılması için imza kampanyası başlatmıştır” diyen Türkkan, Bakan Taner Yıldız’a şu soruları yöneltti:

1- Derince Yenikent Mahallesinin tam ortasından geçen “Yüksek Gerilim Hattı”ndan haberiniz var mıdır?

2- Yenikent Mahallesi’ndeki “Yüksek Gerilim Hattı”nın çocuk parkının içinde olmasının gerekçesi nedir?

3- Binlerce volt elektriğin geçişini sağlayan bu hattın başta çocuklar olmak üzere yaklaşık 30 bin kişinin yaşadığı Yenikent Mahallesi için tehlike arz ettiğini düşünüyor musunuz?

4- Yenikent Mahallesi’ndeki “Yüksek Gerilim Hattı”nın kaldırılıp başka bir yere konulması gündemde midir?

5- Yüksek Gerilim Hatları yaydıkları radyasyon nedeniyle kanserojen etkisi yaratmaktadır  ve mahallede son yıllarda kanser vakaları oldukça artmıştır. Yüksek radyasyona maruz kalan mahalle halkına Türkiye Cumhuriyeti’nin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak kanserden korunmaları için hangi tavsiyelerde bulunursunuz?

6- Mahalle halkının “Yüksek Gerilim Hattı”nın kaldırılması için başlattıkları imza kampanyasına Türkiye Cumhuriyeti’nin bir vatandaşı olarak imza atar mısınız?

16 Şubat 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR